ترافیک معروف پایتخت / حرکت بین خطوط بر نظم و زیبایی شهر می افزاید

به گزارش رکنا، شروع ترافیک در بزرگراههای نواب ، چمران، آبشناسان ، حکیم، زین الدین ، همت ، بابایی  

رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ :  

حق تقدم در میادین با کیست ؟ 

به گزارش مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ ، سرهنگ علی اصغرشریفی درباره ترافیک امروز شهر تهران گفت : با رصدی که از طریق مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ از وضعیت تردد خودروها در ساعات ابتدایی صبح روز چهارشنبه بیست و ششم اردیبهشت ماه 1403 از سطح معابر بزرگراههایی شهر تهران انجام شد، شاهد شروع ترافیک در مسیرهای غربی ، شرقی و جنوبی به سمت مرکز شهر تهران و معابری پرتردد و دارای ترافیکی سنگین و نیمه سنگین اما روان در سطح پایتخت بودیم .  

رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ افزود : بار ترافیک در بزرگراههای همت ، چمران ، آبشناسان ، شیخ فضل الله ، یادگار امام (ره ) و محمد علی جناح شروع شده و در حال شکل گرفتن است .  

وی ادامه داد : همچنین بار ترافیکی در بزرگراه آزادراه تهران کرج ، آزادگان ، بابایی ، نیروی زمینی ، شهید سلیمانی ، صیاد ، زین الدین ، امام علی (ع) ، علامه ، جانبازان ، بزرگراه لشگری و رسالت نیز در حال شکل گیری و پر تراکم است . 

وی افزود : بر همین اساس آزادراه تهران کرج در هر دو مسیر روان و خلوت ، آزادگان خلوت و روان ، آبشناسان به شرق سنگین ، علامه شقایق روان و در حال حرکت ، شیخ فضل الله پل یادگار سنگین ، بابایی نیروی زمینی روان و در حال حرکت ، زین الدین نیمه سنگین و رسالت نیز از پل سید خندان سنگین می باشد . 

سرهنگ علی اصغر شریفی ابراز داشت : خیابان آزادی در مسیرغرب به شرق از شهیدان به دلیل نقص معبر و عرض کم پر تراکم و جانبازان از میدان امام رضا (ع) و مسیر جنوب به شمال نواب از نهم دی دارای بار ترافیکی سنگینی هستند و داخل تونل توحید ترافیک منظم و در حال حرکت می باشد . 

سرهنگ شریفی گفت : در اکثر معابری که گذرگاه عابر پیاده وجود دارد و تردد عابرین پیاده را شاهد هستیم توسط تیم های پلیس راهور تهران بزرگ طرح گذرگاه عابر پیاده بمنظور افزایش ایمنی این افراد اجرا می شود که از رانندگان می خواهیم به همین منظور در ترددهای خود دقت بیشتری داشته باشند و حق تقدم عبور عابرین پیاده را رعایت نمایند تا عابرین پیاده بدون کمترین مشکل از مقاطع و گذرگاهها عبور نمایند .  

وی از عابرین پیاده خواست حتما به چراغ عابرین پیاده در حین ترددهای خود از معابر و تقاطع ها توجه داشته باشند و اگر چراغ آنان قرمز بود حتما صبرکرده تا چراغ سبز گردد و آنگاه از محل عبور نمایند . همچنین رانندگان خودروی خود را قبل از خط کشی عابر متوقف کرده تا عابرین بتوانند به سلامت از گدذرگاه عبور نمایند. 

سرهنگ شریفی گفت : حق تقدم عبور در میادین با خودرویی است که در میدان حضور دارد یعنی اگر خودرویی تازه وارد میدان می شود باید حق تقدم عبور را راعیت کرده و اجازه تردد را به خودرویی که از قبل داخل میدان بوده بدهد تا تصادفی اتفاق نیافتد .

کدخبر: 997723 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟