نجات صیاد دیری پس از 3 روز سرگردانی در آب های خلیج  فارس

به گزارش رکنا به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر ، محمد شکیبی‌نسب در توضیح این خبر اظهار کرد: روز گذشته پیرو تماس تلفنی بستگان سرنشین قایقی محلی با مرکز فرعی جست‌وجو و نجات دریایی دیر مبنی بر عدم بازگشت صیاد در موعد مقرر، پس از هماهنگی‌های لازم شناور ناجی ۱۸ به منطقه مدنظر اعزام شد.

وی بیان کرد: این عملیات با همراهی قایق نیروی دریایی سپاه ادامه یافت. با ادامه جست‌وجو توسط شناور ناجی ۱۸، سرنشین و قایقش پس از گذشته سه روز در محدوده راس المطاف و ۳۰ مایلی بندر دیر پیدا شد.

وی اظهار کرد: سرنشین قایق صیادی پس از سه روز سرگردانی روی دریا به دلیل گیر کردن تور صیادی در پروانه قایق توسط شناور ناجی ۱۸ به اسکله بندر دیر انتقال داده شد. (این صیاد به دلیل تمام شدن آب و غذا توانش به شدت تحلیل رفته بود.)

شکیبی‌نسب افزود: در موارد متعددی با وجود پیش بینی تلاطم و مواجی دریا، دریانوردان با قایق‌های صیادی و حتی به تنهایی راهی دریا می‌شوند که چنین اقدامی بدون تردید جان آنان را به خطر انداخته و موجب نگرانی و اضطراب خانواده‌ها می‌شود.

وی با توصیه به دریانوردان برای اجتناب از دریاروی در شرایط نامطلوب، عنوان کرد: دریانوردان در صورت مواجهه با اضطرار دریایی باید در اسرع وقت با سامانه تلفنی ۱۵۵۰ تماس حاصل کنند.

 

کدخبر: 984314 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟