جزئیات سرقت 4 هزار دلاری در نوروز پایتخت

به گزارش رکنا،سردار علی ولیپور گودرزی رئیس پلیس آگاهی پایتخت اظهار کرد: چندی قبل مرد جوانی به پایگاه ششم پلیس آگاهی رفت و گفت، من به همراه پدرم در یک صرافی در میدان فردوسی تهران مبادلات ارز داریم و هم زمان در یک گروه شبکه مجازی که حدود هزار نفر عضو دارد خرید و فروش ارز دیجیتال انجام می دهیم، در این باره با احدی از اعضای گروه توافق کردیم 4 هزار دلار را به شخص ناشناسی بفروشیم درروز معامله، شخصی که دلارها را گرفت  اقدام به فرار کرد سریعاً به دنبال وی رفتم که سوار یک دستگاه خودرو پژو شد و هنگامی که خواستم مانع فرارش شوم هم زمان 2 نفر با سلاح سرد(چاقو و قمه) از خودرو و من را هدف ضرب و جرح قرار دادند.

وی افزود: پس از ثبت شکایت از سوی شاکی و تشکیل پرونده با دستور قضائی تیمی از کارآگاهان برای  تحقیقات میدانی راهی صحنه جرم شدند و با بازبینی دوربین‌های مداربسته پی بردند که متهمان با طراحی نقشه قبلی دست به این سرقت زده‌اند همچنین پلاک خودرو شناسایی شد.

سردار گودرزی ادامه داد: کارآگاهان پس از کشف این سرنخ مهم با اقدامات اطلاعاتی و بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم هویت متهمان را شناسایی و متوجه شدند آنها پس از ارتکاب جرم به یکی از شهرستان‌های استان فارس متواری شده‌اند.

وی با بیان اینکه مخفیگاه متهمان در کوتاه‌ترین زمان ممکن شناسایی شد، افزود: کار آگاهان در گام بعدی پس از هماهنگی‌های لازم با مرجع قضائی راهی مخفیگاه موردنظر در استان فارس شدند و متهمان را در یک عملیات منسجم دستگیر کردند.

این مقام ارشد انتظامی عنوان کرد: متهمان نیز در جریان بازجویی‌ها ابتدایی به جرم سرقت 4 هزار دلار از پدر و پسر جوان در میدان فردوسی با استفاده از قمه و چاقو اعتراف کردند؛ در تحقیقات بیشتر نیز مشخص شد، متهمان  حدود 10  هزار یورو از شخصی با همین شگرد سرقت کرده  و در چندین استان نیز دست به کلاهبرداری زده اند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ متذکر شد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی متهمان برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی قرار گرفتند و تحقیقات برای  شناسایی سایر  مال باختگان  احتمالی همچنان ادامه دارد.

 

کدخبر: 983074 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟