جاده های کشور زیر ذره بین دوربین های نظارتی پلیس راهور

به گزارش رکنا، سردار سیدتیمور حسینی مهم‌ترین عامل در تصادفات کشور را سرعت غیرمجاز دانست و اظهار داشت: علاوه بر حضور فیزیکی پلیس در محورهای مواصلاتی در ایام نوروز، تمامی سامانه‌های نظارتی نیز برای گسترش دامنه دید پلیس فعال خواهند بود.

سردار حسینی در پاسخ به مشکلات موجود در برخی سامانه‌ها و دوربین‌های نظارتی گفت: متاسفانه این دغدغه وجود دارد و ایرادات متعددی در حوزه عملکرد دوربین های نظارتی داریم که در صدد حل آن هستیم.

رئیس پلیس راهور فراجا با بیان اینکه سیاست پلیس راهور تعمیق رانندگی استاندارد به عنوان فرهنگ غالب و کاهش حضور سخت و فیزیکی پلیس در خیابان است، افزود: تکیه به سامانه‌های هوشمند مهمترین فاکتور است که در این حوزه ضعف و محدودیت داریم.

سردار حسینی به نشست‌های مشترک با وزارت راه و شهرستازی و سازمان راهداری اشاره کرد و گفت: هدف کوتاه مدت ما این است تا ابتدا بتوانیم بهره‌وری از سامانه ها و دوربین‌های فعال و فعلی را ارتقا دهیم. به عبارتی پلیس اکنون به دنبال توسعه دوربین های نظارتی نیست و تصمیم دارد سامانه های فعلی به نقطه مناسبی از بهره وری برسد.

وی تاکید کرد: به طور حتم در ایام نوروز تمامی سامانه‌های هوشمند ثبت تخلف و سرعت در تمامی محورهای مواصلاتی کشور فعال خواهند بود.

 

کدخبر: 980033 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟