عامل ۵۲ درصد از تصادفات به خاطر استفاده از تلفن همراه است

به گزارش رکنا، سرهنگ احسان مومنی ضمن انتقاد از افرادی که در هنگام رانندگی از تلفن همراه استفاده می‌کنند، گفت: با وجود این که استفاده از تلفن همراه حین رانندگی کاملا ممنوع است، اما در تهران استفاده از تلفن همراه برای بسیاری از رانندگان عادی شده است.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: ۵۲ درصد علت تصادفات شهر تهران ناشی از عدم توجه به جلو ناشی از استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی است، ولی در شهرهای دیگر استفاده از تلفن همراه را در حین رانندگی نمی‌بینیم و علت آن شاید مسافت کوتاه بین ۲ نقطه در شهرهای کوچک است.

سرویس مدارس و دغدغه پلیس

معاون پلیس راهور تهران بزرگ همچنین آغاز فصل تحصیلی و فعالیت سرویس مدارس را یکی از دغدغه‌های پلیس عنوان کرد و گفت: امیدواریم سرویس‌های مدارس از همان ابتدای مهرماه فعالیت خود را آغاز کنند تا شاهد رساندن دانش‌آموزان با خودروهای شخصی توسط والدین نباشیم.

براساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ، مومنی خاطرنشان کرد: در بحث بازگشایی مدارس، پلیس از ماه‌ها قبل برنامه‌ریزی‌های خود را انجام داده است و امیدواریم که سایر دستگاه‌های متولی امر در این موضوع نیز پای کار باشند.

وی در پایان گفت: امیدواریم که کار سرویس مدارس از همان روزهای نخست بازگشایی مدارس شروع شود تا اثرگذاری آن مشخص شود و والدین نخواهند دانش‌آموزان خود را تا در درب مدرسه همراهی کنند و باعث ایجاد ترافیک در محدوده مدارس شوند. 

 

کدخبر: 923100 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟