عکس ویلای لاکچری که در چهارباغ استان البرز تخریب شد / 17 ویلا اعمال قانون شد

به گزارش رکنا ، شاپور صفری دادستان عمومی و انقلاب چهارباغ با اعلام آزادسازی 242 هکتار از اراضی در معرض تغییر کاربری در این حوزه قضایی گفت که اقدامات منتهی به این آزادسازی‌ها در دو عملیات جداگانه و در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰  قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغها انجام شده است.

وی افزود: در یکی از این آزادسازی که وسعت 119 هکتاری را شامل می‌شد در «خیابان والی‌نژاد» بخش مرکزی چهارباغ در موارد متعددی از جمله دیوارکشی ۴۸ مورد، ویلا و بنای درحال ساخت پنج مورد، محوطه سازی ۳۰ مورد، دپوی مصالح ۲۰ مورد، استخر ۵ مورد، آلاچیق  ۲مورد با ورود دادستانی انجام و از تغییر کاربری به ارزش ۶۵۵ میلیارد تومان جلوگیری به عمل آمد.

دادستان عمومی و انقلاب چهارباغ دیگر آزادسازی انجام شده را به وسعت 123 هکتار در اراضی «روستای قوهه» بخش مرکزی این حوزه قضایی بیان کرد و متذکر شد: در این عملیات نیز در مورد دیوارکشی به تعداد ۵۵ مورد، بنای غیر مجاز و ویلای در حال ساخت ۱۲مورد، دپوی مصالح ۲۵ مورد، استخر ۹ مورد، محوطه سازی ۳۵ مورد، آلاچیق هفت مورد اقدامات پیشگیرانه برای مقابله به تغییر کاربری به انجام رسید.

وی ارزش آزادسازی اخیر را ۸۵۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: ارزش ریالی مجموع آزادسازی‌های انجام شده در دو عملیات جداگانه بیش از 15 هزار میلیارد ریال در اراضی‌ای به وسعت 242 هکتار بود.

کدخبر: 895351
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟