12 کشته و زخمی در درگیری مسلحانه پلیس با قاچاقچیان محموله سنگین مواد مخدر در سیستان و بلوچستان

به گزارش رکنا، سردار دوستعلی جلیلیان امروز در زاهدان اظهار کرد: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان سیستان و بلوچستان با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی به سرنخ هایی از قاچاق محموله سنگین موادمخدر توسط اعضای یک باند مسلح از مناطق مرزی در شهرستان های ایرانشهر، زاهدان، نیمروز، زابل و راسک دست یافتند.

 فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان، تصریح کرد: تیم های اطلاعاتی و عملیاتی پلیس با کنترل تحرکات اعضای این باند سرانجام در 48 ساعت گذشته چند تیم از اعضای این باند مسلح را که با 4 دستگاه خودروی سواری و یک دستگاه وانت نیسان و یک دستگاه اتوبوس در حال جا به جایی محموله سنگین موادمخدر در محورهای فرعی شهرستان های مذکور بودند، شناسایی و تحت نظر قرار دادند.

 وی بیان داشت: ماموران پلیس پس از طی مسافتی به راننده خودروها دستور ایست دادند که سرنشینان خودروها به سمت ماموران انتظامی تیراندازی کردند که با آتش پرحجم پلیس مواجه شدند.

 این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: در این عملیات ها، با اقدامات ضربتی جان برکفان پلیس مبارزه با مواد مخدر، 2 سوداگر مرگ به هلاکت رسیدند و 10 قاچاقچی نیز دستگیر و 5 دستگاه خودرو نیز متوقف شد.

سردار جلیلیان بیان داشت: ماموران در بازرسی از خودروهای توقیفی، یک تن و 164 کیلو گرم انواع مواد افیونی به  همراه 3 قبضه سلاح کلاش و یک قبضه سلاح کمری  و مقادیری قابل توجهی مهمات جنگی کشف کردند.

کدخبر: 893406 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟