پرواز فرشته در جلسه دادگاه قاتل دزد باغ گردو ! / انسانیت فریاد زد !

به گزارش رکنا ، رسیدگی به این پرونده از 2  مهرماه سال ۱۴۰۰ به دنبال کشته شدن یک مرد ۴۲ ساله به نام وحید در باغی در آبسرد دماوند آغاز شد .

دوست وحید که شاهد جنایت بود با پلیس تماس گرفت و گفت وحید هنگام چیدن گردو از درخت ،هدف شلیک گلوله قرار گرفته و در خون غلتیده است.

 با این تماس ماموران پلیس به باغ گردو رفتند و جسد وحید با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد.

 دوست وحید به ماموران گفت :من و وحید سال هاست با هم دوست هستیم.  چون می دانستیم این باغ گردوهای مرغوبی دارد با هم  باغ رفته بودیم تا گردو بچینیم. که همان موقع سرایدار سررسید و به رویمان تفنگ کشید .او ایست داد و ما تسلیم شدیم و دست هایمان را بالا بردیم. وحید  خیلی ترسیده بود که گفت بهتر است فرار کند .او شروع به دویدن کرد اما مرد سرایدار مستقیم به او شلیک کرد  و وحید خونین روی زمین افتاد او قبل از رسیدن اورژانس جان سپرد.

بازداشت سرایدار باغ

به دنبال اظهارات این مرد ، سرایدار  ۵۰ سال به نام سلیم بازداشت شد و به شلیک خونین اعتراف کرد.وی گفت:وقتی با دزد در باغ روبرو شدم  برای حفاظت از اموال باغ به سمت آنها شلیک کردم. اما قصد قتل نداشتم.

 وقتی پزشکی قانونی علت مرگ را اصابت گلوله ساچمه ای از فاصله نزدیک اعلام کرده و در گزارش نوشته بود گلوله از پهلوی چپ وارد شده و پس از شکافتن قلب از پهلوی راست خارج شده است برای سلیم کیفرخواست صادر و پرونده اش  برای رسیدگی به شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و مرد سرایدار از خود دفاع کرد.

در دادگاه

 در ابتدای جلسه اولیای دم درخواست قصاص را مطرح کردند .سپس سلیم  در جایگاه ویژه ایستاد و اشک پشیمانی ریخت.

وی  گفت : من چند سال است که در باغ گردو سرایدار هستم  و برای مراقبت از خودم و باغ  یک تفنگ شکاری در اختیار دارم. آن روز در خانه ویلای باغ  در حال استراحت بودم که صدای چند نفر را شنیدم و حدس زدم آنها دزد باشند .وقتی از پنجره به بیرون نگاه کردم متوجه شدم 2 مرد از درخت گردو بالا رفته و مشغول دزدیدن گردو هستند .من برای دفاع از خودم و اموال باغ تفنگ کشیدم و به آنها ایست دادم. اما همان موقع وحید می خواست فرار کند که به سمت  او شلیک کردم .اما باور کنید قصد کشتن او را نداشتم.من فقط می خواستم او را بترسانم و فکر نمی کردم گلوله ساچمه ای موجب مرگش شود.

وی در حالی که اشک می ریخت گفت : من اشتباه بزرگی مرتکب شده ام و  شرمنده اولیای دم هستم . من شرایط مالی بدی دارم  و تقاضا دارم به خاطر فرزندانم مرا ببخشند .

سایه فرشته در دادگاه

التماس‌های این مرد باعث شد تا اولیای دم در دادگاه اعلام رضایت کنند.

 با رضایت آنها ،سلیم از جنبه عمومی جرم  و طبق ماده 612 قانون مجازات اسلامی از خود دفاع کرد . وی بار دیگر ابراز پشیمانی کرد و از قضات خواست تا در مجازاتش تخفیف قائل شوند.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و با توجه به مدرک های موجود در پرونده و اعلام گذشته اولیای دم، مرد سرایدار  را به ۳۰ ماه زندان با احتساب روزهای بازداشت محکوم کردند.

 

 

کدخبر: 888909 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟