قتل هولناک مرد برج ساز توسط زوج جوان / مرد نیکوکار برای کمک رفته بود که کشته شد

به گزارش گروه حوادث رکنا، رسیدگی به این پرونده از دوم تیرماه سال ۱۴۰۰ آغاز شد. مردی به پلیس آگاهی قم رفت و از ناپدید شدن پدر ۶۶ ساله اش به نام فرید خبر داد و گفت : پدرم برج ساز و خیری خوشنام در شهرستان قم است.او  امروز صبح به محل کارش رفت اما دیگر بازنگشت. گوشی موبایلش خاموش است و ما همه جا را دنبال او گشته ایم. حالا نگران او هستیم.

در حالی که تلاش برای افشای راز ناپدید شدن مرد خیر آغاز شده بود ماموران گشت فرودگاه امام خمینی در حال گشت زنی در محدوده استحفاظی شان به یک پژو ۲۰۶ مشغول شدند که یک زن و مرد داخل آن در حال درگیری بودند. ماموران به راننده ایست دادند اما راننده به سرعت خودرو افزود و در جهت خلاف اتوبان حرکت کرد.

بازداشت زوج معتاد 

 تعقیب و گریز پلیسی آغاز شد  تا سرانجام ماموران خودرو ۲۰۶  را متوقف کردند.زوج جوان به ماموران گفتند به خاطر اختلاف خانوادگی با یکدیگر درگیر شده‌اند. اما ماموران در بازرسی خودرو با جسد یک پیرمرد روی صندلی عقب روبه رو شدند که دست و پایش با طناب بسته شده بود. مرد راننده مدعی شد وی پدرش است. اما  وقتی جسد با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد، روشن شد جسد متعلق به مرد خیری است که  روز قبل خانواده‌اش ناپدید شدن وی را به پلیس اعلام کرده بودند.

 به این ترتیب زن و مرد جوان بازداشت شدند. آنها به گروگان گرفتن مرد خیر با  انگیزه اخاذی از خانواده‌اش و خالی کردن حساب بانکی اش اعتراف کردند .

در دادگاه

با افشای ماجرا برای این زوج کیفرخواست صادر و پرونده شان برای رسیدگی به شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و آنها در دادگاه از خود دفاع کردند .

در ابتدای جلسه فرزندان قربانی درخواست قصاص را مطرح کردند.

 سپس مرد ۳۵ ساله به نام آریا  در جایگاه متهم ایستاده و اتهام قتل را پذیرفت.

 وی گفت: مدتی بود به دام اعتیاد افتاده و به هروئین معتاد بودم .زندگی ام تباه شده و کارم را از دست داده بودم. همسرم پیرمرد خیر را می شناخت و او مدتی بود به ما کمک مالی می کرد. آخرین بار همسرم با او صحبت کرده و از او خواسته بود تا پول  بدهد  و مرا به کمپ ترک اعتیاد ببرد. آن روز قرار بود پیرمرد و همسرم مرا به کمپ ترک اعتیاد ببرند که من نقشه گروگانگیری به ذهنم رسید.

وی ادامه داد: در حالی که پیرمرد سوار ماشین شده بود تا  همراه  همسرم مرا به کمپ ترک اعتیاد ببرند به رویش چاقو کشیدم و با تهدید دست و پایش را با طناب بستم و او را روی صندلی عقب ماشیننشاندم. من به زور  و تهدید شماره رمز کارت عابر بانکش  را از او گرفتم و میخواستم حساب بانکی اش را خالی کنم. برای اینکه  پیرمرد سر و صدا نکند چند پتو روی سر او کشیدم.من قصد داشتم با خانواده اش تماس بگیرم و در ازای آزادی پیرمرد از آنها پول اخادی کنم.حتی میخواستم از پیرمرد اقرارنامه ای بگیرم و دست به اخاذی بزنم.

آریا درباره نحوه کشته شدن پیرمرد گفت:  غروب شده و ما به قم رسیده بودیم که من و همسرم به یک رستوران رفتیم و با کارت عابربانک پیرمرد غذا خوردیم. سپس بنزین زدیم و  چون خسته شده بودیم در ماشین خوابیدیم. اما صبح روز بعد وقتی بیدار شدیم متوجه شدیم پیر مرد جان سپرده است. باور کنید ما قصد کشتن  او را نداشتم و گمان می‌کنم او به خاطر گرمازدگی جان سپرد.

  زن جوان وقتی روبه روی قضات ایستاد،  اتهام مشارکت در قتل را نپذیرفت .

وی گفت :فرید را از قبل می‌شناختم. او به من کمک مالی میکرد. من با او صحبت کرده و گفته بودم خودم و همسرم معتاد هستیم. قرار بود برای ترک اعتیاد شوهرم به ما کمک کند تا همسرم را به کمپ ترک اعتیاد ببریم. اما در بین راه همسرم یکباره تصمیم به  گروگانگیری گرفت .شوهرم به روی پیرمرد چاقو کشید و دست و پایش را با طناب بست و  او روی صندلی عقب ماشین گذاشت. شوهرم میخواست با خانواده او تماس بگیرد و از آنها پول میلیونی اخاذی کند. اما یکباره متوجه شدیم که پیرمرد نفس نمی کشد .من که عصبانی شده بودم میخواستم از ماشین پیاده شوم .به همین خاطر با شوهرم درگیر شدم. اما ماموران گشت پلیس فرودگاه امام خمینی سر رسیدند و ما را بازداشت کردند .من در قتل پیرمرد دستی نداشتم.

سپس وکیل اولیای دم به دفاع پرداخت و گفت: این زوج با تزریق مواد بیهوشی به قربانی او را کشتند اما حالا با دروغگویی قصد دارند مرگ او را اتفاقی جلوه دهند.

 در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و با توجه به مدرک های موجود در پرونده آریا را به قصاص و همسرش را به خاطر معاونت در قتل به 25سال زندان محکوم کردند.قضات دادگاه هر کدام از متهمان را به خاطر مشارکت د ر آدم ربایی به 8سال زندان و به جرم سرقت از قربانی به 15ماه زندان محکوم کردند.

کدخبر: 877832
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟