به گزارش رکنا، روز ۴ فوریه سال جاری تصاویری از انفجار‌های بزرگ و پیاپی در یک پادگان نظامی ائتلاف متجاوز سعودی در شمال شهر مارب منتشر شد. ظاهرا حمله موشکی یا راکتی نیرو‌های مردمی یمن به محل سوله‌های نگهداری مهمات مزدوران تحت حمایت عربستان دلیل این انفجار‌های گسترده بود.

موقعیت پادگان نظامی مورد هدف

این مقر نظامی در شمال شهر مارب و در منطقه موسوم به "صحن الجن" واقع شده است. نیرو‌های انصارالله در گذشته سابقه حملات گسترده به پادگان‌های نظامی استان مارب از جمله حمله مشهور به پادگان الصافر که منجر به کشته شدن ۴۵ نیروی اماراتی شد را در کارنامه دارند، اما این حمله موفقیت آمیز به یک دلیل بسیار منحصر به فرد بوده است.

لحظات اولیه پس از حمله موشکی به مقر نظامی در شمال مارب

عبور موشک‌های یمنی از دیوار فشرده پدافند پاتریوت در حالی که در شب حمله به پادگان صحن الجن هیچ گونه مدرک و نشانه‌ای از فعالیت پدافندی در آسمان منطقه و مقابله با موشک‌های شلیک شده مشاهده نشده بود، تصاویر ماهواره‌ای منتشر شده از این منطقه ثابت میکند ۲ آتشبار کامل سامانه پاتریوت در منطقه مورد نظر حضور داشته و وظیفه حفاظت از مقر‌های نظامی شهر مارب را بر عهده داشته‌اند.

تصویر ماهواره‌ای از استقرار ۲ آتشبار پاتریوت در استان مارب یمن

سایت پدافندی مربوطه در فاصله ۸ کیلومتری مقر هدف قرار گرفته واقع شده و بر روی کاغذ بایستی توان مقابله کامل با تهدیدات را داشته باشد، اما مشخص نیست به چه دلیل سامانه‌های پاتریوت از انجام هر گونه واکنش در برابر این حمله عاجز بوده‌اند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

شکست دوباره سامانه پدافندی پاتریوت در یمن / وقتی ۲ آتشبار پدافند سعودی حریف موشک‌های انصارالله نشد +تصاویریمن

آیا این خبر مفید بود؟