اکنون زمان خرید خانه است؟

به گزارش رکنا، یک فعال بازار مسکن می‌گوید: از این پس قیمت مسکن تا پایان سال ثابت باقی می‌ماند اما این به معنای ریزش قیمت مسکن نیست.

مشاوران املاک می‌گویند با آرام شدن وضعیت بین‌المللی و نتیجه فعلی انتخابات امریکا، وضعیت بازار مسکن رونق گرفته است. چندی پیش اما زمزمه احتمال مذاکرات بین‌المللی میان ایران و امریکا در فضای مجازی خبرساز شد و برخی از فعالان بازار از کاهش قیمت مسکن خبر داده بودند؛ هر چند که شنبه گذشته هم مصطفی قلی خسروی، رئیس اتحادیه املاک تهران هم تاکید کرد « چنانچه در آینده مذاکراتی رخ دهد سقوط قیمت مسکن حتمی است.»

این گفته‌های رئیس اتحادیه مسکن تهران در حالی است که یک کارشناس بازار مسکن معتقد است که با اتفاقات اخیر بین‌المللی و مشخص شدن رئیس‌جمهوری احتمالی امریکا قیمت مسکن به یک‌باره ارزان نخواهد شد. از این پس قیمت مسکن تا پایان سال روند تثبیتی خواهد داشت اما این به معنای ریزش قیمت مسکن نیست.

منصور غیبی در توضیح علت ثبات قیمت مسکن به تجارت‌نیوز گفت: با ثبات بازارهای موازی مسکن یعنی بازار ارز، طلا، سکه و بورس قیمت خانه هم تثبیت می‌شود. اینکه برخی می‌گویند با روی کار آمدن بایدن و انجام مذاکرات قیمت مسکن ۴۰ درصد ارزان خواهد شد، درست نیست.

آیا قیمت مسکن رشد چشم‌گیر دارد؟

هر چند که طی یک ماه گذشته بیت الله ستاریان، کارشناس بازار مسکن که «قیمت مسکن تا پایان سال ماهانه ۱۰ درصد افزایش خواهد یافت و احتمالا متوسط قیمت مسکن در تهران تا پایان سال به متری ۳۵ میلیون تومان هم می‌رسد، اما منصور غیبی با رد گفته‌های بیت‌الله ستاریان اظهار کرد: قیمت مسکن در تهران امسال روند افزایشی نخواهد داشت. برخی اطلاعات و آمار درباره افزایش قیمت مسکن در حالی در فضای رسانه‌ای کشور مطرح می‌شود که این پیش‌بینی‌ها با اطلاعات موجود در بازار سنخیتی ندارد.

این فعال بازار مسکن درباره وضعیت میزان تقاضا بیان کرد: خوشبختانه در یک هفته اخیر تقاضا در بازار مسکن رونق گرفته است که علت این رونق در بازار روشن شدن برخی مسائل بین‌المللی و ثبات نسبی قیمت دلار است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟