اسموتی بازی به سبک هایدی کلوم

باید جسم و روان هر دو سالم باشند تا بتوان راه درست را تشخیص داد و قدم در آن گذاشت.

به گزارش رکنا ، «هایدی کلوم» یکی از همین نمونه‌هاست. کسی که الگوی تغذیه‌ای سالم دارد و سلامت جسم به سلامت روان او کمک کرده که حالا او را درصد بسیاری از مشاغل خاص؛ از حضور روی صحنه طراحی مد و لباس تا نویسندگی، بازیگری و تهیه‌کنندگی برنامه‌های تلویزیونی دید. باید الگوی زندگی چنین فردی خاص و سالم باشد که بتواند با دو دست، 200 هندوانه را بردارد و آن‌ها را سالم به مقصد برساند.

از کجا آمد ؟

هایدی کلوم، فرزند اِرِنا و گونچر کلوم است. مادر او آرایشگری معروف و پدرش یکی از اعضای هیأت مدیره یکی از برندهای لوازم آرایشی است. نخستین‌بار به تشویق یکی از دوستانش در برنامه چالشی مد به نام « مدل 92» شرکت کرد. او توانست بین 25 هزار نفر شرکت‌کننده، در 29 آوریل 1992 انتخاب شده و جایزه 300 هزار دلاری را از «‌توماس زیمر» دریافت کند. درست همین نقطه و تصمیم‌ او پس از فارغ‌التحصیلی از مدرسه عالی طراحی باعث شد تا مسیر تازه زندگی‌اش را انتخاب کند.

فیلم‌شناسی هایدی

نخستین نقش‌آفرینی او در سینما به‌عنوان هنرپیشه، به سال 1998 میلادی بازمی‌گردد. او در این سال در فیلمی به نام «54» نقش‌آفرینی کرد و پس از آن تا سال 2004 میلادی او در 13 فیلم بازی کرد. نکته جالب این‌جاست چه در این فاصله زمانی و چه پس از آن، کلوم در بسیاری از نقش‌ها، نقش خودش را بازی کرده است! او از سال 2013 تا 2019 میلادی، در قالب مجری- داور در برنامه استعدادیابی آمریکا حضور داشت. در سال 2011 میلادی، مجله فوربس میزان دارایی او را 20 میلیون دلار ارزیابی کرده و او را در رتبه دوم افراد ثروتمند جهان قرار داد.

یک لیوان از همان فصل

رژیم غذایی هایدی را یکی از برنامه‌های غذایی سالم بین افراد مشهور می‌دانند. درواقع تغذیه او شاهد این ماجراست که برنامه غذایی سالم تا چه حد می‌تواند باعث حفظ سلامتی شود. نخستین نکته‌ای که در رژیم غذایی هایدی شاخص است، مصرف انواع میوه است. به‌شکلی که فرزندانش، روز را با نوشیدن اسموتی تهیه‌شده از مخلوط میوه‌های تازه شروع می‌کنند. او ترجیح می‌دهد از میوه‌های همان فصل برای تهیه اسموتی یا حتی تغذیه روزانه خود و فرزندانش استفاده کند. به این دلیل که میوه‌های هر فصل به شکلی طبیعی تولید شده و از نظر سلامتی مطمئن هستند.

باید قلب بتپد

طبیعی است که مدل‌ها، به دلیل حرفه‌‌شان، سبک زندگی خاصی هم دارند. آن‌ها علاوه براین‌که هر خوراکی‌ای را نمی‌خورند، بلکه رژیم‌های غذایی خاصی را هم باید رعایت کنند. کالوم در این باره می‌گوید: «حرفه‌ من به شکلی است که باید اصول زیادی را برای تغذیه سالم رعایت کنم. این بخشی از کار حرفه‌ای من و همه آن‌هایی است که این شغل را انتخاب کرده‌اند؛ برای سلامتی این کافی نیست.»

او ادامه می‌دهد: «زمانی به درستی ورزش کرده‌اید که ضربان قلب شما تغییر کرده و بتوانید این را کاملا حس کنید. هر ورزشی که بتواند این تغییر مثبت را ایجاد کند، ورزش خوبی بوده و باید آن را در برنامه روزانه زندگی گنجاند.» کالوم اضافه می‌کند: «پیاده‌روی تند یا دویدن، شنا، ورزش‌های هوازی مختلف، دوچرخه‌سواری و... این ویژگی را دارند.»

کلوم و دنیای مادرانه

هایدی کلوم سه بار ازدواج کرده است. همسر اولش، یکی از قهرمانان فرمول یک و ایتالیایی بود. حاصل این ازدواج یک دختر به نام «امی» است که در پنجم مه 2004 در نیویورک متولد شد. همسر دوم هایدی، خواننده معروفی به نام «سیل» است. حاصل این ازدواج سه فرزند است که پس از تولد آخرین فرزندش، هایدی مجددا به دنیای مد بازگشت و اعلام کرد که دیگر قصد باردار شدن ندارد. او برای بار سوم با «تام کالینز» آهنگساز جوان آلمانی ازدواج کرد که این ازدواج، حرف و حدیث‌های زیادی را به دنبال داشت.

همان همیشگی مهم است

هایدی کلوم در هر شرایطی به برنامه غذایی خود پایبند است. به گفته خودش، هیچ مانعی برای رعایت رژیم غذایی نباید وجود داشته باشد اما یک نکته مهم درباره رژیم غذایی او وجود یک روز آزاد است. به گفته او، باید یک روز را خوش‌گذراند تا دوباره بتوان رژیم غذایی را رعایت کرد. درغیر این صورت زود خسته خواهید شد. در این روز خاص، باید زندگی کرد. باید غذای مضر مانند پیتزا، همبرگر، بستنی و... خورد و آن‌ها را هم با اشتها خورد تا چشم و بدن سیر شوند و بتوانند دوباره با شما همراه شوند. معمولا روز آزاد او، روز تعطیل است.

آب‌پز و سبز مناسب است

بی‌مزه‌ترین بخش هر مرغی، سینه مرغ است! و از بی‌مزه‌ترین دورچین‌های غذا می‌توان به سبزی‌های بخارپز اشاره کرد. خوراکی‌هایی که معمولا ما از زیر بار خوردن آن‌ها طفره می‌رویم. همین بی‌مزه‌ها، دلخواه‌ترین خوراکی‌های هایدی کالینز هستند. او در این باره می‌گوید: «اگر قرار باشد تکه مرغی را بردارم، حتما سینه مرغ و آن هم شکل بخارپز یا گریل شده آن است»

او ادامه می‌دهد: «درست است؛ سبزی‌های بخارپز هیچ مزه‌ای ندارند اما من آن‌ها را با اضافه کردن کمی آّب لیموترش تازه، کمی روغن زیتون و ادویه‌های خوب دیگر، خوش خوراک کرده و می‌خورم.» هایدی ادامه می‌دهد: «این خوراکی‌هاست که می‌تواند به من در داشتن هیکلی متناسب و سالم کمک کند. پس با این ایده، آن‌ها بهترین خوراکی‌ها هستند»

از پشت صحنه بگوییم

درباره هایدی کلوم، چند نکته جالب وجود دارد. اول این‌که او دندان‌های شیری کودکی‌اش را داخل کیسه‌ای ریخته و با خودش حمل می‌کند. به این دلیل که متعقد است برای او خوش‌یمن هستند. او عاشق کلوچه است! به حدی که وقتی به آمریکا رفته بود، او را به اسم کلوچه صدا می‌کردند. هایدی معتقد است در مقابل هر لبخندی که بزنی، لبخندی در انتظار توست. کلوم را همیشه با موهای بلوند می‌بینید. به این دلیل که متعقد است بلوند بودن موها شبیه به این است که تو برای خودت همیشه یک لامپ روشن خریده‌ای!

یک تابلوی کامل

هایدی کالوم درباره یک زندگی سالم می‌گوید: «اگر زندگی را یک تصویر بزرگ درنظر بگیریم، برای آن‌که تصویر موردنظر همیشه زیبا باشد، باید مواردی را همیشه رعایت کنیم.» او ادامه می‌دهد: «توجه به سلامت جسم، داشتن تحرک بدنی کافی، تغذیه سالم، تفریح و آرامش روانی، بودن در کنار خانواده، محبت و عشق، تکه‌های پازلی هستند که می‌توانند این عکس بزرگ را به زیباترین شکلی کامل کنند.»

همیشه رکاب می‌زنم

اگرچه بسیاری از آن‌هایی که مدل بوده و به‌طور خاص‌تر سوپرمدل هستند، ورزش‌های خاصی انجام می‌دهند؛ بعضی از آن‌ها ورزش‌ یا تفریح‌هایی به‌عنوان ورزش را نیز جدا از همه برنامه‌های منظم انجام می‌دهند. هایدی کالوم دراین باره می‌گوید: «دوچرخه‌سواری را دوست دارم. به همین دلیل از هر فرصتی برای این ورزش استفاده می‌کنم. دوست دارم این کار را همراه فرزندانم انجام دهم که معمولا هم همین‌طور است.»

او ادامه می‌دهد: «مادر چهار فرزندم و مدیریت آن‌ها کار آسانی نیست. به همین دلیل باید در همه برنامه‌ریزی‌هایم آن‌ها را لحاظ کنم. بنابراین گاهی، بخشی از ورزش من همراه با بچه‌ها برنامه‌ریزی می‌شود؛ مانند به گردش بردن سگ خانگی، پریدن و بازی روی ترامپولین و برنامه‌هایی از این دست.» کالوم اضافه می‌کند: «حتما هر روز از منزل خارج می‌شوم و برای ورزش کردن زمان می‌گذارم؛ این کار بخشی به تنهایی و بخشی دیگر همراه با فرزندان و همسرم انجام می‌شود.»آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟