چطور ران های لاغری داشته باشیم؟

آیا برای شما مهم است که ران‌های لاغر داشته باشید؟

به گزارش رکنا ، داشتن ران های کشیده و لاغر همان‌قدر رضایتبخش است که شما برنده یک مسابقه بشوید و یا اینکه در یک قرعه‌کشی برنده شوید. نقش ران‌ها در بدن انسان مانند نقش یک ژنراتور قدرتمند است. به جای اینکه سعی کنید ران‌هایتان را لاغر نگه دارید، آنها را قدرتمندتر سازید.

هنگامی که قدم می‌زنید و یا دوچرخه‌سواری می‌کنید و حتی هنگامی که از روی صندلی بلند می‌شوید این ماهیچه‌های پای شما هستند که به این حرکت و تحرک کمک می‌کنند.

با حرکات و ورزش‌هایی که در اینجا ذکر شده است، می‌توانید عضلات پشت ران و عضلات چهارتایی ران را قدرتمند و نیرومند سازید.

هر تمرین را باید 8 تا 12 بار تکرار کنید. بعد از مدتی که این تمرینات را انجام دادید و توانستید 12 بار بدون سختی و به‌راحتی این تمرینات را انجام دهید، می‌توانید تعداد این حرکات را افزایش دهید. بعد از گذشت یک ماه می‌توانید احساس کنید، پاهایتان قوی‌تر از قبل شده‌اند.

پس از دو ماه شما ران‌هایی با فرم و شکل دلخواه خواهید داشت که به شما کمک خواهد کرد تا در تحرکات روزانه بسیار بهتر و مؤثرتر از قبل کارایی داشته باشید. زمانی که کفش‌هایتان در برف سنگین شده‌اند می‌توانید احساس کنید که خیلی راحت‌تر از قبل قدم برمی‌دارید.

تکیه دادن به دیوار

پشت خود را کاملاً صاف و بدون هیچ گونه خمیدگی به دیوار تکیه دهید. پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید. تقریباً 37 سانتیمتر باید پاهایتان از دیوار فاصله داشته باشند.

ماهیچه‌های شکمی خود را منقبض کنید و قسمت شانه و ماهیچه‌های شانه را شل کنید. در حالی که وزن خود را روی زانوانتان متمرکز کرده‌اید آنها را خم کنید و بدن خود را به سمت پایین سر بدهید تا زمانی که ران‌هایتان با زمین حالت موازی پیدا کنند. (زانوها باید در امتداد انگشتان پا قرار بگیرند) تا 3 شماره بشمارید، سپس دوباره به حالت اول برگردید.

حالت کششی

روی زمین بنشینید. پای سمت راست را صاف کنید و یک حوله لوله‌شده زیر ساق پی خود قرار دهید. پای سمت چپ را در کنار پای راست قرار داده، اما آن را خم کنید. دست‌هایتان را در پشت سر قرار داده، انگشتان پا را از بدن دور کنید و حالتی کششی به پاهای خود بدهید. ران خود را منقبض کنید تا جایی که در تمامی عضلات پای سمت راست احساس انقباض و کشش بکنید. مجدداً تا شماره 3 بشمارید و دوباره پا را به حالت اولیه برگردانید.

این کار را 8 تا 12 بار تکرار کنید و برای پای سمت چپ هم مجدداً تمامی این حرکات را انجام دهید.

خیز برداشتن به سمت جلو

پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید. روبروی یک پله که در حدود 28 تا 30 سانتیمتر بلندی دارد بایستید. دست‌ها را کنار بدن قرار داده و آنها را شل کنید. یک قدم برداشته پای سمت راست را روی پله قرار داده و هر دو زانو را خم کنید تا جایی که پای سمت راست (همان پایی که روی پله قرار دارد)‌ با زمین حالتی موازی پیدا کند تا سه شماره در همین حالت بمانید و مجدداً به حالت اول برگردید. همین کار را با پای چپ تکرار کنید. آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

مهسا مقدمی

آیا این خبر مفید بود؟