مروری بر سبک زندگی بازیگر فیلم «مرد آهنی» / خداحافظی با اضافه وزن به سبک پالترو

زیبایی و تناسب اندام را همه می‌خواهند اما وقتی حرفه و آینده حرفه‌ای‌ات وابسته به این مسئله می‌شود قضیه با دوست داشتن تفاوت پیدا می‌کند و حتما باید برنامه دقیق و درست و نتیجه‌بخشی برای حفظ استاندارد و تناسب اندام داشته باشی. به همین دلیل است که هنرپیشه‌ها، ورزشکاران و مدل‌ها برنامه مشخص و دقیقی برای روی فرم ماندن دارند.

به گزارش رکنا ، این‌که افراد مشهور توجه خاصی به سبک زندگی و خورد و خوراک‌شان دارند باعث می‌شود طرفداران‌شان هم از آن‌ها پیروی کرده و دنباله‌روی روش‌ زندگی و تغذیه‌شان شوند. گوئینت پالترو هنرپیشه مطرح و نویسنده کتاب‌های آشپزی و تغذیه از جمله افرادی است که به دلیل تلاش موفقیت‌آمیزش برای کاهش وزن به الگویی در این زمینه برای طرفدارانش تبدیل شده است. در این نوشتار می‌خواهیم شما را با سبک زندگی این بازیگر و نویسنده آشنا کنیم.

زنگ خطر از کجا به صدا درآمد

پس از آن‌که گوئینت پالترو دومین فرزندش را به دنیا آورد دچار اضافه وزن و به هم‌ریختگی عجیبی در اندامش شد. زایمان، تغییر سبک زندگی و البته افزایش سن از جمله عوامل ابتلای او به اضافه وزن بود. او آینده حرفه‌ای‌اش را در خطر می‌دید و برای رفع این معضل به فکر افتاد. پالترو برای کاهش وزن ناشی از بارداری سراغ «تریسی اندرسون» مشاور تغذیه و بدنسازی رفت تا با کمک او بتواند ۱۴کیلو اضافه وزن خود را کم کند.

نتیجه این تمرین‌ها و برنامه غذایی کاهش وزن و بازگشت موفقیت‌آمیز او در سال ۲۰۰۸ با فیلم پرفروش «مردآهنی» بود. تریسی اندرسون روش‌های خاصی برای لاغر شدن و تناسب اندام دارد. او با تحرک و ورزش تمام ماهیچه‌های فرد را فعال و درگیر‌می‌کند و روشش برای هر فرد منحصر به فرد است. اندرسون در کنار روش جذاب و منحصربه‌فردش به گوئینت یک برنامه غذایی سم‌زدایی بر مبنای آنتی‌اکسیدان‌ها به نام رژیم غذایی ماکروبیونیک هم داد.

پالترو برای کاهش وزن چقدر موفق بود؟

گوئینت پالترو درباره تجربه رژیم ماکروبیوتیک برای کاهش وزن می‌گوید: «تقریبا سه یا چهار سال رژیم غذایی ماکروبیوتیک داشتم؛ یعنی فقط غذاهای محلی، موادمعدنی و خوراکی‌های فصلی می‌خوردم که فرآوری شده نبودند. تا به امروز همین‌طور ادامه داده‌ام و تقریبا 15سال است که گوشت نخورده‌ام و بیش از 15 کیلو کاهش وزن داشته‌ام.»

شاید برایتان سوال باشد که این هنرپیشه مشهور در وعده‌های غذایی خود چه چیزهایی می‌خورد. خود گوئینت به این سوال پاسخ داده است. او می‌گوید: «دوست دارم در وعده صبحانه و شروع یک روز پر انرژی و شاداب یک اسموتی بخورم مثل اسموتی شیر بادام یا شیره نارگیل یا روغن نارگیل و اسموتی‌های میوه‌ای و مابقی روز را با سبزیجات بگذرانم.

رژیم ماکروبیوتیک چیست؟

رژیم غذایی ماکروبیوتیک بر پایه فلسفه آسیایی «یین‌یانگ» تعریف می‌شود که قدمت آن به دهه60 میلادی باز می‌گردد. هدف آن برقراری تعادل میان جسم و ذهن در زندگی افراد است. در رژیم غذایی ماکروبیوتیک افراد تشویق می‌شوند که به‌طور منظم غذا خورده و غذا را به‌خوبی بجوند. افراد باید به‌اندازه کافی تحرک داشته و همواره به بدن خود توجه کنند.

یعنی تغذیه ماکروبیوتیک علاوه بر کاهش وزن به دنبال ایجاد تعادل میان ذهن و جسم افراد هم هست. در این رژیم غذایی شما باید سه وعده غذایی در روز داشته باشید و غذا را حتما کامل بجوید و پیش از سیر شدن کامل از غذا دست بکشید. موادغذایی مجاز در این رژیم به‌طور کلی شامل برنج قهوه‌ای، حبوبات و سبزیجات دریایی می‌شود. ضمن این‌که تحرک و ورزش، مثبت‌اندیشی، شناخت و توجه به سلامت اعضای بدن هم شامل این رژیم است.

چه خوراکی‌هایی مجازند؟

درواقع حدود 40 تا 60درصد از رژیم غذایی روزانه‌تان در این نوع رژیم غذایی باید دربرگیرنده غلات کامل مثل برنج قهوه‌ای، جو، ارزن و ذرت باشد. 20 تا 30درصد دیگر حاوی سبزیجات است و پنج تا 10درصد باقی‌مانده هم شامل محصولات حبوباتی مانند توفو، میسو و همچنین سبزیجات دریایی مانند گیاهان دریایی می‌شود. علاوه بر این می‌توان هفته‌ای چند بار انواع ماهی‌ها و غذاهای دریایی، میوه‌ها، ترشی‌ها و آجیل در رژیم غذایی خود گنجاند.در این روش غذایی خوردن لبنیات، تخم‌مرغ، گوشت مرغ، غذاهای فرآوری شده، قندهای تصفیه شده، گوشت غیر از غذاهای دریایی، میوه‌های گرمسیری، آبمیوه، سبزیجات خاصی مثل مارچوبه، بادمجان، اسفناج، گوجه‌فرنگی و کدوسبز؛ مشروبات الکلی، نوشابه‌های گازدار، و شکر ممنوع است. ضمنا رژیم غذایی افراد نباید برای پخت‌وپز از وسایل الکترونیکی استفاده کنند و موادغذایی آماده و نیمه‌آماده در این رژیم جایی ندارند.

تجربه‌های جذاب پالترو

پالترو دوست دارد یک ناهار بسیار سالم داشته باشد که هم پروتئین و هم سبزیجات داشته باشد. او دستورالعمل‌هایی برای بشقاب‌های ناهار خوشمزه‌اش را در وب‌سایت خود به اشتراک گذاشته است. مثل بشقاب‌ گوجه‌فرنگی با ماهی تون و لوبیای سیاه، ذرت، آووکادو و برنج قهوه‌ای یا بشقاب سالاد سبزیجات به همراه مرغ و سیب‌زمینی شیرین که از جمله غذاهای محبوبش است.پالترو علاوه بر این در وب‌سایتش درباره غذا، مد، تناسب اندام و... می‌نویسد. کتاب‌هایی هم درباره سبک زندگی سالمی که این روزها در پیش گرفته منتشر کرده است که در یکی از معروف‌ترین‌شان دستورالعمل‌هایی کاربردی برای برگزاری جشن‌های شاد خانوادگی با غذاهای سالم است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟