در نور مصنوعی و نا مناسب آرایش نکنید.

در نور کم اتاق و در نوربیش از اندازه زرد یا سفید آرایش نکنید. نور نامناسب شما را در استفاده از مواد آرایشی مناسب و به اندازه به اشتباه می اندازد. نور مناسب برای آرایش، نور طبیعی روز است. ترجیحا از لامپ هایی که نور زیادی زرد یا زیادی سفید دارند استفاده نکنید و ترجیحا رو به پنجره صورت خود را آرایش کنید.

صورت خود را با آب داغ نشوئید.

تماس مداوم و مکرر با آب داغ، پوست شما را ضیف می کند. اگر عادت به حمام با آب داغ دارید، سعی کنید دمایآب را کم کنید. صورت خود را صبح ها با آب ولرم یا سرد شستشو دهید.

بلافاصله بعد از کرم مرطوب کننده آرایش نکنید.

بعد از استفاده از کرم ها و محصولات مرطوب کننده، اجازه دهید جذب پوست شوند و بلافاصله آرایش خود را آغاز نکنید. 5 تا 10 دقیقه بهترین زمانی است که می توانید برای جذب محصولات مرطوب کننده به پوست خود بدهید.

از اطراف چشم خود مراقبت کنید.

اطراف چشم پوست نازک و حساسی دارد و در صورت خشکی و خستگی، چهره را پیر و شکننده نشان می دهد. بنابراین یکی از رایح ترین اشتباهات افراد، غافل شدن از اطراف چشم در زمان صبح و شب است. از محصولات مناسب و کرم های دور چشم مناسب روز و شب استفاده کنید. یک محصول مناسب اطراف چشم را به خوبی آبرسانی می کند و علائم پیری و چین و چروک را از کاهش می دهد.

موی خود را با حرارت خشک نکنید.

معمولا به دلیل کمبود وقت در صبح ها، افراد موی خیس خود را با درجه بسیار گرم سشوار خشک می کنند که باعث آسیب به موها می شود. در صورت امکان سعی کنید از گرمای متوسط یا حتی باد سرد سشوار برای خشک کردن موهای خود استفاده کنید که درخشش و سلامت خود را حفظ کنند.

اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟