در استفاده از ریمل باید حواستان باشد تا اشتباه نکنید و به مژه و چشم تان آسیب های خطرناک وارد نشود.این روزها استفاده از لوازم آرایشی به طور صعودی افزایش یافته است. ریمل از لوازم آرایشی اساسی می باشد که پراستفاده ترین می باشد. در استفاده از ریمل باید نکاتی را بدانید که به مژه هایتان آسیب وارد نکند. حقایقی درباره ریمل که نمی دانستید را دراین قسمت مطالعه خواهید کرد.

ریمل‌های ضدآب را هر روز نزنید

توصیه می‌کنیم برای استفاده روزانه از ریمل‌های ضدآب استفاده نکنید، چراکه برای پاک کردن یک ریمل ضد آب باید حسابی تلاش کرده و از مواد پاک‌کننده استفاده کنید و همین مالیدن مواد پاک کننده و کشیدن دستمال و پنبه اطراف چشم، پوست لطیف این قسمت را می‌آزارد و نتیجه چیزی نخواهد بود جز از بین رفتن تدریجی انعطاف‌پذیری پوست و ایجاد چروک‌های زودرس. همچنین این تقلا‌ها برای پاک‌کردن می‌تواند به مژه‌ها هم آسیب بزند و گاهی موجب کنده‌ شدن آنها شود. هرچند شاید به دلیل پایداری بیشتر اکثر خانم‌ها این ریمل‌های ضدآب را ترجیح دهند اما توصیه می‌کنیم برای استفاده روزانه وسواس بیشتری به خرج دهید.

با مژه‌های کوتاه چه‌ کنید؟

باید ریملی انتخاب کنید که رنگ تیره‌ای داشته باشد و بلند کننده مژه باشد. یک بار ریمل بزنید، صبر کنید تا ریمل خشک شود سپس یک لایه دیگر روی آن بزنید. اگر هم مژ‌ه‌های‌تان کوتاه است و نازک به دنبال ریمل بلند کننده و حجم دهنده باشید. ابتدا یک لایه ریمل بزنید، اجازه دهید خشک شود و دوباره سر مژه‌ها و مژه‌های انتهای چشم را دوباره ریمل بزنید.

اینگونه ریمل نزنید

اگر بالای 40 سال دارید باید بدانید به کار بردن خط چشم و ریمل روی پلک پایین باعث می‌شود که چشمان‌تان افتاده‌تر به نظر برسند و توجه به سایه زیر چشم بیشتر شود. در عوض مژه‌های پلک بالا را پیچ دهید و ریمل حجم‌دهنده را از ریشه به سمت نوک مژه‌ها بکشید تا بهترین تاثیر را در بهتر به نظر رسیدن چشم‌ها به دست آورید. از رنگ‌های زننده و جلب توجه کننده مثل آبی، صورتی، قرمز و قهوه‌ای به عنوان خط چشم استفاده نکنید. مطمئن باشید این کار چندین سال به سن شما اضافه می‌کند.

2 روش برای پاک کردن ریمل‌های ضد آب

شامپو بچه

شامپو بچه آنقدر ملایم هست که چشم‌های شما را آزار ندهد و بتواند ریمل‌های ضدآب و سخت را به‌راحتی از روی مژه‌ها پاک کند؛ حوله‌ای را با آب گرم مرطوب کرده و بعد آن را به کمی شامپو بچه آغشته کنید و چشم‌های‌تان را ببندید و آرام روی مژه‌ها بکشید. وقتی خوب مژه‌ها را شستید، صورت را آب بکشید و بعد چشم‌ها را با حوله خشک کنید.

پاک کردن با کرم

اگر پوستی خشک دارید و معمولا پوست اطراف چشم‌های‌تان ملتهب و قرمزرنگ است، بهتر است سراغ شوینده‌های صابونی نروید. بعد از شستن دست‌ها مقداری کرم بردارید و چشم‌ها را ببندید و روی مژه‌ها بگذارید؛ باید کمی صبر کنید تا کرم بتواند به خوبی در ریمل‌ها نفوذ و آنها را نرم کند. وقتی ریمل‌ها از حالت سختی درآمدند با یک دستمال کاغذی یا پنبه آرام روی مژه‌ها بکشید تا ریمل به همراه کرم پاک شود. اگر ریمل‌ها کامل پاک نشده ‌بودند دوباره همین کارها را انجام دهید.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟