امروزه ماسک های خانگی طرفداران زیادی پیدا کرده و به راحتی می توان با استفاده از این ماسک ها پوستی زیبا شفاف و سالم داشت.مواد تشکیل دهنده این ماسک ها بسیار ارزان است و قابل دسترس و به راحتی در هر خانه ی پیدا می شود.از مهم ترین مشکلات پوستی که امروزه خانم های بسیاری با آن درگیرهستند جوش های پوستی هست که اغلب جای آن روی پوست به صورت لکه های قهوه ای رنگ باقی می ماند اما ما در این مقاله سعی داریم چند ماسک خانگی آسان برای از بین بردن این لکه های پوستی به شما معرفی کنیم :

تاثیر این ماسک ها در از بین بردن جای جوش و شفافیت پوست شما را شگفت زده می کند . درمان خانگی آکنه شامل ماسک هایی که از آب لیمو؛ خیار و عسل ؛بلغور ؛ جوی دوسر، انگور و توت فرنگی درست می شود. این ماسک های خانگی خاصیت ضد آکنه دارند و از زدن آکنه روی پوست جلوگیری می کنند و باعث پاک شدن پوست ودرخشش آن می شود و رطوبت مورد نیاز پوست را تامین می کند.

معرفی ماسک های ضدجوش

ماسک انگور :

چند حبه انگور تازه را بشویید گوشت داخل انگور را جدا کرده و له کنید و آن را در جاهایی از صورت که آکنه دارد قرار دهید بعد از گذشت 5 دقیقه صورتتان را با آب سرد بشویید.

ماسک خیار:

برای درست ردن ماسک خیار 1 عدد خیار را رنده کنید با نصف فنجان جوی دو سر مخلوط کنید تا به شکال خمیری در بیاید و بعد آن را با یک قاشق غذا خوری ماست مخلوط کنید و این خمیر را به کل صورت بزنید .بعد از نیم ساعت که ماسک کاملا خشک شد و ترک خورد صورتتان را با آب سرد بشویید.

ماسک خیار یک ماسک خنک کننده و تسکین دهنده پوست و جوش و التهابات پوستی است.

ماسک عسل :

قبل از استفاده از ماسک عسل صورتتان را با آب ولرم شست و شو دهید تا منافذ پوستتان از هر نوع آلودگی پاک شود .سپس عسل را بدون هیچ ترکیبی و بصورت خالص روی کل پوست صورتتان بمالید بعد از گذشته 30 دقیقه صورتتان را با آب ولرم بشویید.بعد از شستن پوست با آب ولرم آن را خشک کنید و مجدد صورتتان را با آب سرد بشویید تا منافذ پوستتان بسته شود

ماسک توت فرنگی و ماست برای پوست های چرب :

پوست های چرب مستعد زدن آکنه هستند و این ماسک خانگی میتواند چربی بیش از حد پوست را بگیرد و آن را روشن کند.برای درست کردن این ماست را به چند عدد توت فرنگی حسابی مخلوط کرده تا حالت کرمی پیدا کند و آن را بصورت لایه ای نازک در سرتاسر پوست صورت بمالید و برای مدت 15 الی20 دقیقه صبر کنید تا ماسک کاملا خشک شود و ترک بخورد و بعد صورتتان را با آب ولرم بشویید. سپس صورتتان را با آّب سرد بشویید تا منافذ پوست بسته شود.

ماسک بلغور و جوی دوسر :

2قاشق بلغور و 2قاشق جوی دوسر را پودر کرده و به آن کمی آب یا شیر اضافه می کنید تا حالت خمیری پیدا کنداین ماسک را به کل صورت می زنید و صبر می کنید تا ماسک کاملا خشک شود و بعد صورتتان را با آب سرد می شویید.ماسک بلغور و جوی دوسر سبب شفافیت و روشن شدن پوست صورت می شود.

ماسک تخم مرغ و لیمو :

این ماسک برای درمان انواع آکنه عالی است پوست شما را تقویت می کند و جای تمام جوش ها را از بین می برد.برای درست کردن این ماسک نیاز به نصف یک لیموی تازه و یک عدد تخم مرغ خام داریم .آب لیموی تازه را با یک عدد تخم مرغ مخلوط می کنیم و حسابی با هم ترکیبشان می کنیم و با قلم مو این ماسک را به صورت خود می زنید و صبر می کنید تا ماسک روی صورت کاملا خشک شود حتا می توانید این ماسک را یک شبانه روز روی پوست صورت خود نگه دارید و بعد صورتتان را با آب ولرم بشویید.

ماسک زردچوبه :

می گویند عروس ها در هند برای زیبا تر شدن پوست صورتشان از ماسک زردچوبه استفاده می کنند.زردچوبه جزو ادویه هایی است که خاصیت ضدعفونی دارد و استفاده از این ماسک باعث می شود که پوستتان دیگر جوش نزند.برای درست کردن این ماسک نیاز به نصف فنجان آرد نخود 2 قاشق چایخوری زردچوبه و کمی روغن بادام داریم .همه ی این مواد را با هم مخلوط کرده تا به شکل خمیری در بیاید بعد آن را به پوست خود بمالید و به مدت 5 الی 15 دقیقه صبر کنید و بعد پوستتان را با آب ولرم بشویید.تاثیر ماسک زردچوبه در روشن کردن پوست و شفافیت آن شما را شگفت زده می کند.

ماسک های خانگی می توانند پوست شما را جوان و شاداب کنند و از بروز آکنه جلوگیری کنند.تمامی این ماسک ها از مواد ساخته شده که به راحتی در خانه ی همه ما موجود است.امیدوارم این ماسک ها را درست کنید و از نتیجه ی آن و زیبایی پوستتان نهایت لذت را ببرید.

اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟