دکتر جاوید حسینی متخصص پوست و مو در مورد کیفیت نوع شامپویی که باید توسط مردم استفاده شود، گفت: همانطور که می دانیم ۸۰ –۷۰ درصد حجم شامپو از آب تشکیل شده است اما این آب معمولی نیست، بلکه آب دیونیزه یا یون زدوده شده است. تنها این نوع آب است که موجب می شود شوینده های محلول در شامپو بتوانند به بهترین وجه عملکرد صحیح داشته و موجب خشکی و شکنندگی موها نشوند.

وی ادامه داد : اگر شامپو کیفیت بالایی داشته باشد حتی در مناطقی که آب لوله کشی یا استحمام آن هم نامرغوب و یا اصطلاحا آب سخت باشد، خشکی و شکنندگی موها اتفاق نمی افتد و بیشتر این مسئله سبب کدورت موها خواهد شد. پس در مورد سلامت موها در باب استفاده از شوینده ها در درجه اول کیفیت آب بکاررفته در شامپوها و در مرحله بعد نوع پاک کننده ها و مواد دیگر موجود در شامپوها تعیین کننده است.

این متخصص پوست و مو خاطرنشان کرد: فاکتورهای زیادی نظیر تغذیه ، استراحت کافی، سلامت کلی درونی ازحیث بیماری های داخلی و یاغدد درون ریز،ژنتیک و… نیز درحفظ سلامت موها اهمیت دارند.

جاوید حسینی همچنین در زمینه شستشوی بیش ازحد موها اظهارداشت: اغلب اوقات ازشامپو برای شستن موها کمک می‌گیریم وگمان می‌کنیم که شستن آلودگی‌ها ازروی مو برای سلامت آن خوب است. اما شاید ندانیم که شامپو علاوه برآلودگی‌ها می‌تواند چربی طبیعی مو را که برای نرمی واستحکام آن ضروری است از بین ببرد و مو را خشک وضعیف کند.

وی با اشاره به مواد داخل شامپو افزود: دراین مورد تحقیقات و بررسی های فراوانی انجام شده است. یکی ازاین مواد کمپلکس کافئین است. در آزمایش‌های متعددی که صورت گرفته، دیده شده است که کمپلکس کافئین به طور موضعی(حل شده درشامپو)در ریزش موی ارثی ، نقش مکمل درمان را دارد که به خصوص درنوع ریزش آندروژنیک طی برخی مطالعات نقش مثبت وکمکی کافئین اثبات شده است . از این رو شامپوی حاوی کمپلکس کافئین می تواند نقش درمانی دراین افراد (البته به همراه سایردرمان های خوراکی وموضعی لازم)داشته باشد.

این متخصص پوست و مو تاکید کرد:باید توجه کنیم وجود ماده کافئین به تنهایی نمی‌تواند اثرگذار باشد بلکه کمپلکس کافئین که غیر از کافئین حاوی سایر مواد تغذیه کننده فولیکول مو است می تواند تاثیرگذار باشد.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

ژل فاسد خنده را از زن زیبا دزدید! / قاضی تهرانی بررسی می کند

حسین و زن غریبه سرقرار بودند که تهمینه با شکم برآمده سررسید!

جوان مشهدی در مقابل عروس و داماد قربانی شد

دستشویی‌های ایستاده در قم ! +تصاویر

اقدام شنیع فرناز حسود برای بهاره! / پسری که بازی شومی خورد!

عجیب ترین عکس از مچاله شدن سمند زیر کامیون / 5 کشته!

اقدام شنیع 9 پسر با دختر 14 ساله همسایه در خرابه!

انتشاراولین عکس از معشوقه مرد قصاب!/ او شوهر زن بی حیارا کشت!+گفتگو

قاسم با دوربین جاسوسی از زن و دختر رییس فیلم خصوصی گرفت! /راز وحشتناک ویلا!

شوهر خانم مهندس هر دفعه با زن جدیدی می پرید! + عکس دادگاه

رضا 16 ساله خواب بود که پسرعمویش بی حیایی کرد! + عکس

قادر پرده گوش الهه را پاره کرد!

جزییات اولین قتل بیت کوئینی در ایران! / گروگان آدمکش شد!

خودکشی با گلوله مدیرعامل یک شرکت در مشهد !

خانم نویسنده با رمان خوفناک قاتل شد + عکس

250 میلیون تاوان اقدام شنیع در مجتمع الماس شرق!

خودسوزی خواهر شوهر از دست عروس خانم +فیلم

 

 

آیا این خبر مفید بود؟