خبر ویژه :

رک پلاس سلامت کدخبر: 379503 ارسال پرینت 41

رکنا: با جوش شیرین می توان پوست های آفتاب سوخته در هوای گرم تابستان را درمان کرد.

جوش شیرین یک ترکیب ارزان‌قیمت است که در هر آشپزخانه‌ای یافت می‌شود و بسیار برای پوست، مو و بدن مفید است. نام جوش شیرین در علم شیمی بی‌کربنات سدیم می‌باشد که ماده‌ای بلورین بوده و معمولا به شکل پودر در دسترس است. طبیعت جوش شیرین قلیایی بوده و خواص ضد قارچ، ضدباکتری، ضد التهاب و ضدعفونی‌کننده دارد. در ادامه به بررسی فواید جوش شیرین برای پوست می‌پردازیم.

سفیدکنندۀ صورت

مواد لازم

۱ تا ۲ قاشق چایخوری جوش شیرین

۱ یا ۲ عدد توت‌فرنگی له‌شده

۱ قاشق چایخوری آب لیمو

دستورالعمل: آب لیمو، توت‌فرنگی‌ها و جوش شیرین را به خوبی با یکدیگر ترکیب کنید. این ترکیب را بر روی صورت بمالید. بگذارید برای ۲ دقیقه باقی بماند. حالا صورت‌تان را به آرامی و با انگشتان دست برای ۱ دقیقه ماساژ Massage دهید. صورت را با آب ولرم بشویید. صورت را با یک حوله خشک کرده و مقداری مرطوب‌کننده بر روی آن بمالید. این روش را هفته‌ای یکبار انجام دهید.

لایه‌بردار پوست

جوش شیرین همانند یک لایه‌بردار عالی برای پوست عمل می‌کند و این بدلیل خاصیت قلیایی و بافت دانه‌ای آن است. جوش شیرین به از بین بردن سلول‌های مُردۀ پوست نیز کمک می‌کند.

مواد لازم

۱ قاشق غذاخوری جوش شیرین

۱ تا ۲ قاشق چایخوری آب

۲ قاشق غذاخوری پودر (آرد) جو دوسر

چند قطره روغن نارگیل یا روغن ویتامین E

دستورالعمل: تمام ترکیبات را مخلوط کنید تا یک خمیر بدست آید. این خمیر را بر روی صورت بمالید. بگذارید برای چند دقیقه بماند و سپس صورت را با استفاده از نوکِ انگشتان برای ۲ دقیقه با حرکات دایره‌ای و به آرامی مالش دهید. صورت را با آب ولرم بشویید، با حوله خشک کرده و مرطوب‌کننده بمالید.

یکدست کردن رنگ پوست

آیا رنگ پوست‌تان بدلیل لکه‌های سیاه، زخم‌های آکنه یا وجود کک مک، ناهموار است؟ می‌توانید از فواید جوش شیرین برای پوست و یکدست کردن رنگ پوست استفاده کنید.

مواد لازم

۲ تا ۳ قاشق چایخوری جوش شیرین

نصف تا یک قاشق چایخوری ژل آلوئه‌ورا

نصف قاشق چایخوری گلاب

دستورالعمل: تمام ترکیبات را مخلوط کنید تا یک خمیر بدست آید. این خمیر را بر روی نواحی مورد نظر پوست بمالید. بگذارید برای ۴ تا ۵ دقیقه باقی بماند. با استفاده از انگشتان دست و با حرکات دایره‌ای حدود ۱ تا ۲ دقیقه پوست را مالش دهید. پوست را با آب گرم بشویید، با حوله خشک کرده و مقداری مرطوب‌کننده بمالید. این روش را هفته‌ای ۱ تا ۲ بار تکرار کنید.

سایر فواید جوش شیرین برای پوست

تسکین آفتاب سوختگی

تسکین راش‌های پوستی

از بین بردن زخم آکنه

 

 اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر