جابجایی 3 میلیون تن کالا در استان اردبیل

به گزارش رکنا از اردبیل؛  وثوقی با بیان اینکه وضعیت حمل ونقل کالا در استان کاملا عادی و روان است افزود: این میزان جابجایی نسبت به مدت مشابه سال قبل که حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن بود افزایش ۷ درصدی را نشان می‌دهد.

مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل در بازدید از شرکت‌های حمل ونقل شهرستان پارس آباد با اشاره به اینکه در ۸ ماهه گذشته ۲۱۵ هزار و ۶۲۴ برگ بارنامه نیز در استان صادر شده تصریح کرد: در ۸ ماهه سال گذشته ۲۰۴ هزارو ۶۸۹ برگ بارنامه در استان صادر شده بود که امسال افزایش ۵ درصدی را در صدور بارنامه شاهد هستیم.

وثوقی عمده کالا‌های جابجا شده را سیمان فله‌ای و کیسه ای، انواع بنزین، گازوئیل، آب معدنی، شمش آهن، هندوانه و گندم برشمرد.

وی شهرستان‌های اردبیل، پارس آباد، نمین و بیله سوار را به ترتیب دارای بیشترین میزان جابجایی کالا در ۸ ماهه گذشته عنوان کرد و گفت: در مدت یاد شده ۱ میلیون و ۳۹۹ هزار تن کالا فقط در شهرستان اردبیل، ۳۰۷ هزار تن کالا در شهرستان پارس آباد، ۷۷۵ هزار تن در شهرستان نمین و ۱۴۷ هزار تن کالا نیز در شهرستان بیله سوار جابجا شده است.

وثوقی از افزایش ۳۱ درصدی صدور برگ بارنامه در شهرستان اصلاندوز خبرداد و بیان کرد: بیش از ۱۰ هزار برگ بارنامه در ۸ ماهه گذشته در شهرستان اصلاندوز صادر شده است.

کدخبر: 846550
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟