قالیباف با پروازی که خلبانش بود به شهر خوی وارد شد

به گزارش رکنا، دریافت گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه‌های مختلف اسکان اضطراری و مقدمات ساخت واحدهای مسکونی از دیگر برنامه‌های محمدباقر قالیباف در این سفر است.

دولت و مجلس در کنار مردم زلزله زده خوی هستند

محمدباقر قالیباف ۲۱ بهمن ماه در بازدید از شهر زلزله زده فیرورق خوی در دیدار با مردم این شهر با بیان اینکه با تمام توان مساکن زلزله زدگان خوی را می سازیم، گفت: دولت اعتبار لازم را برای ساخت منازل آسیب دیده در زلزله خوی تخصیص داده است.

وی خطاب به مردم زلزله زده گفت: می دانم مشکلات وجود دارد و می دانم در فشار هستید اما باید با تحمل و صبوری و کمک همدیگر این رنج ها را تمام کنیم و قبل از فصل تابستان منازل تان ساخته می شود.

قالیباف اختصاص وام و کمک بلاعوض به مستاجران را از دیگر کمک ها عنوان کرد و گفت: در خصوص مشکلات نبود چادر و وسایل گرمایشی برای اسکان موقت نیز به استاندار و هلال احمر دستور داده می شود تا مشکلات را حل کنند. 

عادل نجف زاده، نماینده مردم خوی و چایپاره نیز در این دیدار حضور رییس مجلس دربین زلزله زدگان را نشان از عزم مجلس برای حل مشکلات مردم زلزله زده عنوان کرد و افزود: بصورت شبانه روزی پیگیر مشکلات هستیم و احداث سریع مساکن زلزله زده در دستور کار دولت و مجلس قرار گرفته است. 

شهرهای زلزله خیز به تجهیزات ویژه مجهز می شوند

محمدباقر قالیباف ۲۱ بهمن در حاشیه سفر به خوی در جمع خبرنگاران تصریح کرد: با وزیر کشور صحبت شده که در هفت نقطه کشور شهرهای زلزله خیز به امکانات ویژه نظیر کانکس های اسکان مجهز شوند تا در صورت بروز زلزله اسکان حادثه دیدگان در اسرع وقت انجام شود. 

قالیباف ادامه داد: با هماهنگی های بعمل آمده بین دولت و مجلس مقرر شده تا کمتر از یکسال کار ساخت و ساز منازل زلزله زده خوی انجام شود.

وی از کمک رسانی به مردم زلزله زده در ساعت اولیه تشکر و قدردانی کرد و گفت: مشکلات مردم خوی در بخش چادر و وسایل گرمایشی مقرر شد سریعا حل و فصل شود. 

منبع: ایسنا

کدخبر: 868515
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟