آموزش مهربانی، مسئولیت پذیری و مهارت تفکر با باغبانی به کودکان

 باغبانی باعث حرکت شما می شود. حرکت و فعالیت بدنی کلید سلامت شماست. افزایش فعالیت بدنی برای قلب ، مغز ، سیستم ایمنی و مفاصل مفید است.باغبانی در خانه های آپارتمانی چگونه می تواند جای خود را باز کند؟ باغبانی برای ساکن شهر شاید یک فکر دور از ذهن باشد. باغبانی و نسخه باغبانی خانوادگی و نگهداری از گیاهان شاید برای افرادی که در شهرها و در خانه ها کوچک در کنار هم زندگی می کنند نسخه ای کارآمد به نظر نرسد. ولی خبر خوب این است که در خانه های کوچک هم می توان باغبانی کرد. در بالکن، گوشه ای از پنجره آشپزخانه، اگر بخواهید جایی مناسب برای ایجاد یک باغچه کوچک یا گلدانی که در آن بشود گیاهی را کاشت و از آن نگهداری کرد ایجاد خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا ، بدانید که همه حرکاتی که در زمان باغبانی انجام می دهید ،باعث ایجاد قدرت عضلانی می شود ، که به شما در افزایش سلامت روان و جسم  کمک می کند. حضور در خارج از منزل می تواند سطح ویتامین D شما را که به ویتامین آفتاب نیز معروف است و عامل مهمی در سلامت کلی شما است ، افزایش دهد. پرورش سبزیجات خود به افزایش مصرف این نیروگاه های تغذیه ای که برای سلامت و عملکرد بدن شما حیاتی هستند ، کمک می کند.

مزایای باغبانی برای سلامت روان

در حالی که باغبانی مزایای فیزیکی زیادی را ارائه می دهد ، می تواند بر سلامت روانی و بهزیستی شما نیز تأثیر بگذارد.

باغبانی راهی عالی برای استراحت روان است. حتی می توانید شکلی از مدیتیشن را در حین رشد هرس علف های هرز ،  بستن گیاهان انجام دهید. در جسم شما ایجاد کند.علاوه بر این ، باغبانی نشان داده شده است، کمک به بهبود حافظه،افزایش روحیه دارد و  کورتیزول را کاهش می دهد و بدن شما را از استرس دور می کند.باغبانی استرس را کاهش می دهد ، اضطراب را آرام می کند و احساس خوشبختی مثبت را ایجاد می کند.

آموزش باغبانی به کودکان

 آموزش باغبانی به کودکان می تواند تأثیرات کوتاه مدت و بلند مدت بر سلامت عمومی کودکان داشته باشد. کودکانی که در کاشت و مراقبت از یک باغ سبزیجات دخیل هستند ، بیشتر احتمال دارد به محیط زیست صدمه بزنند.

همچنین یک فعالیت خانوادگی عالی است. حتی باغبانی خانوادگی و همراه هم می تواند به یک حرکت خانوادگی زیبا تبدیل شود و اثر مثبت در پیوند خانوادگی داشته باشد. اینکه با هم به این نتیجه می رسید که چه چیزی را بکارید و مسئولیت مراقبت از آن را به اشتراک بگذارید و از ثمرات کار خود لذت ببرید باعث یک پیوند همراهی خانوادگی است .ضمن اینکه  شما نه تنها از مزایای باغبانی بهره مند می شوید ، بلکه شیوه های تغذیه ای خوبی را در رژیم غذایی فرزند خود و خود شما ایجاد می کنید.

آموزش مهربانی و همدلی با باغبانی

کار در باغ کودکان را با صداها ، بوها و مناظر متعدد درگیر می کند. فعالیتهایی که بچه ها را تشویق می کند تا همه این موارد را به طور همزمان متمرکز کنند ، می تواند آرامش را در ذهن جوانان ایجاد کند.

کودکانی که آموزش هایی چون باغبانی را در کودکی می آموزند حتی در مدرسه و زمان تحصیل هم تمرکز و یادگیری بهتری دارند و  نمرات بهتری می گیرند و به موفقیت شغلی می رسند. و البته  مهربانی می آموزند. آموزش باغبانی در کنار یادگرفتن چگونگی نگهداری از گیاهان و دوست داشتن محیط زیست می تواند به کودکان در ایجاد همدلی نسبت به دیگران و هم به خودشان کمک کند.

وقتی بچه ها متوجه می شوند که یک باغ پر از گیاهان و موجودات زنده است که برای زنده ماندن به کمک آنها نیاز دارند در حال نگهداری از آنها ، ناخودآگاه حس مراقبت و تفکر و مهربانی او نیز پرورش می یابد.

کودکانی که در زمان باغبانی و نگهداری از گیاهان حتی مسئولیت پذیر تر می شوند و کودکی که مسئول تر است  ، اغلب احساس قدرت و اعتماد به نفس بیشتری دارد و یادگیری  مسئولیت پذیری  به بچه ها می آموزد که چگونه بین درست و غلط انتخاب کنند.آموزش مسئولیت به کودکان کمک می کند تا مهارت های تفکر انتقادی را توسعه دهند.علاوه بر این ، آنها یاد می گیرند که چگونه به رشد و ترقی فکر کنند.

با آموزش باغبانی، هم خودتان لذت دقایقی زیبا را می برید و هم مستقیم و غیرمستقیم به کودکتان مهربانی ، مسئولیت پذیری ، اعتماد به نفس ، مهارت تفکر و انتقاد درست و اندیشه رشد را می آموزید.

 

آیا این خبر مفید بود؟