گاف عجیب آقای مجری صدا و سیما / متراژ به عقل است نه به دست و پا + فیلم و عکس
حجم ویدیو: 21.53M | مدت زمان ویدیو: 00:02:56

رکنا: مرد جوان به خاطر نوع معلولیتی که دارد و نگاه زیبایش به زندگی مهمان یک برنامه تلویزیونی می شود. قرار است او الگوی بسیاری از هم وطنانش باشد اما سوال مجری انقدر عجیب است که هیبت این مرد را در هم می شکند. اینکه سوال بپرسی آیا متراژ دست و پای شریک زندگی ات چقدر است؟ حاکی از نداشتن سواد اجرا در تلویزیون است.

به گزارش رکنا: ماه رمضان که می شود تلوزیون سراغ سوژه هایی می رود که یک روز بسیار سختی کشیده اند و حالا در مسیر زندگی قرار گرفته اند هر چه سوژه دارای مشکلات بیشتر طرفداران بیشتری را هم به خود جلب می کند. طبق روال سال های گذشته شبکه سه برنامه دم افطاری خود را با مجری جدید و اسم جدید آغاز کرده است.

نوع نگاه به سوژه برای حضور در برنامه موضوعی اس که باید جداگانه به ان پرداخت اما در جدیدترین اتفاقی که در این برنامه رخ داده می توان گفت کرامت انسانی مردی کوتاه قامت امابلند همت که استاد نقاشی نیز هست ای بین می رود آن هم با عدم سواد و تسلط مجری.

ماجرا چه بود؟

ماجرا از این آغاز شد که مردی موفق و عاشق پیشه مهمان برنامه مثل ماه می شود و در روند گفتگو مجری سوالاتی از او میپرسد و مرد جوان خیلی آرام جواب داد تا جایی حرف از عشق و عاشقی شروع می شود

هنرمند معلول عاشق همسرش است

مجری از او درباره ازدواج برای یک فرد معلول آرزویی دست نیافتنی است اما مرد معلول آنقدر به خود اتمینان دارد که اینطور پاسخ می دهد: واقعا بهترین و مهم ترین اتفاق زندگی من بود ازدواج . چون یک ازدواج عاشقانه بود و اینکه عشق در زندگی باشد خیلی اهمیت دارد.

مجری در ادامه می پرسد: عاشق خانمت شدی؟

و پاسخ می شنود : عاشق خانمم هستم ، بودم و خواهم بود.

باز مجری برنامه تاکید می کند: یعنی عاشقش شدی ازدواج کردی؟ مهمان برنامه می گوید : ایشان شاگردم بودند و نقاشی را نزد من یاد گرفتند.

سوال بی فکر مجری از مهمان نقاش معلول

در این لحظه مجری برنامه خطاب به مهمان می گوید : ببخشید سوال می کنم اما متراژ دست و پای خانم تان مثل خودتان است یا مانند ماست؟

مهمان هنرمند برنامه با لبخندی بر لب و صبورانه در پاسخ می گوید : نه ؛ مثل شماست و بچه هایم هم همین طور.

مجری باز می گوید: یعنی هیچ تفاوتی با «ما» الان ندارند؟
همین سوال بدون علم مجریحواشی زیادی بوجود آورد بسیاری از این افراد که تعدادی از معلولین به این اتفاق واکنش تندی نشان دادند اما این پایان ماجرا نبود

توضیحات مهمان برنامه درباره توهین مجری

پس از این اتفاق که در بسیاری از رسانه ها مورد توجه و انتقاد قرار گرفت این نقاش معلول رو به دوربین توضیحات کاملی را ارائه کرد.

او گفت : در این برنامه من سعی کردم دیالوگ هایی را که همیشه استفاده می کنم بیان کنم. مثل همین اصطلاح "ما تفاوت متراژ داریم" آقای بوذری ، مجری برنامه هم براساس دیالوگ های من و با توجه به آشنایی که با من داشت از همین دیالوگ استفاده کرد برای اینکه فرهنگ و نظرات من را بتواند انتقال دهد.

مهمان برنامه از توهین مجری ناراحت شد؟

من با دست هایم تمام کارهایی که شما با دست تان می توانید انجام دهید را می توانم انجام دهم؛ از آشپزی گرفته تا تعویض لباس و استحمام و ...

من به هیچ وجه از حرف ایشان ناراحت نشدم و توهین تلقی نکردم.


هر چند مهمان ویژه این برنامه با توضیحاتی که منتشر کرد نشان داد که روح بزرگی دارد اما این ماجرا دلیل نمیشود که رسانه ملی از مجریانی استفاده کند که ادب و نذاکت سر لوحه کارشان است آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟