حجم ویدیو: 15.21M | مدت زمان ویدیو: 00:02:22

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، «تتو» که قدیم‌ترها به نام خالکوبی شناخته می‌شد این روزها در کشور ما خیلی رواج پیدا کرده بویژه در سنین نوجوانی و جوانی درصد بالایی از دختران و پسران روی پوست بدن‌شان تتو دارند یا دوست دارند بزنند.

اگر از متخصصان پوست و مو بپرسید، می‌گویند برای همیشه دور تاتو را خط بکشید.تاتو و کار کردن با رنگ‌های غیر بهداشتی و سوزن در محیطی که هیچ گونه نظارتی بر آن انجام نمی‌گیرد،بدون شک سلامت شما را تهدید خواهد کرد.

خبرنگار رکنا به یکی از این مراکز  تتو مراجعه کرده و آنجا بود که با پسر جوانی مواجه شد که مدعی است آمار تتوهای بدنش به 2000 تتو می رسد .این پسر 28 ساله وحید نام دارد و دوستان و آنانی که او را می شناسند او را وحید مغول صدا می کنند.

وحید مغول سه سابقه زندان دارد ، به جرم دعوا و شرارت .

می‌گوید: تا دلت بخواهد تتو دارم

" افسوس عبرت، بمیرد آنکه می‌خواهد مرا بی تو ببیند و... "امروز روز، همه جوانان عشق خالکوبی و خط را دارند. اما من خسته شده و چاره دیگری ندارم.

وی با بیان اینکه آدم شاید پدر و مادر خود را فراموش بکند اما خالکوبی هایش را یادش نمی‌رود تاکید کرد: من اخر این داستان را می‌گویم که هیچ چیز آن به درد نمی‌خورد. شاید من شرور نباشم اما به دلیل دو خالکوبی با من بد رفتار می‌کنند....

متخصصان پوست از تتو چه می گویند؟

متاسفانه این روزها  آرایشگران نیز در فضای آرایشگاه خود اقدام به تاتو کردن برای افراد علاقه مند می کنند و تاتو ابرو، خط لب و خط چشم در آرایشگاه ها انجام می شود.

متخصصان  پوست و مو با اشاره به رایج ترین عوارض تاتو در میان افراد می گویند در پی تاتو کردن پوست حساس شده و همین موضوع در بسیاری از افراد سبب ایجاد آلرژی می شود.

 تاتوهایی که در آرایشگاه ها و محیط های نه چندان پاکیزه انجام می شود گاه سبب عفونت در افراد شده و عوارض پوستی دیگری را با خود به همراه دارند.

به دلیل رعایت نکردن مسائل بهداشتی و بهره گیری از سوزن ‌های آلوده، همواره خطر ابتلا به بسیاری از بیماری‌ ها همانند انواع هپاتیت و ایدز برای افراد وجود دارد.

 

خبرنگار: علی چاهه

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟