یکی از غذاهای خوشمزه در جمع ما ایرانیان که طرف داران بسیاری رانیز به خود دارد بخصوص کودکان غذای خوشمزه ماکارونی است که در پخت این غذای خوشمزه بایدنکات آشپزی را رعایت کنیم تا یک غذای کامل چه از نظر ظاهری و چه از نظر طعم خلق شود،ماکارانی که یک غذای با اصالت ایتالیای است که با سس های مختلفی میتوتن آن را نوش جان کرد و همچنین پخت ماکارونی جزء غذاهایی که در گروه غلات می باشند است که مصرف بی رویه آن باعث چاقی افراد میشود که ادامه مطالب را بخوانید

پخت ماکارونی

در هنگام پخت ماکارونی به این نکات توجه نمائید.

۱_ ماکارونی مورد استفاده نباید بوی کهنگی و ماندگی بدهد.

۲_ ماکارونی نباید دارای ترک و خردشدگی باشد.

۳_ هنگام پخت، ماکارونی ها نباید بهم چسبیده و یا خرد شوند.

۴_ پخت ماکارونی نباید لعاب بیش از اندازه داشته باشد.

۵_ماکارونی پخته شده باید بو، مزه و طعم ماکارونی را داشته باشد.

۶_ براحتی جویده و قابل هضم باشند

بیشتر بدانید : نکات قابل توجه در پخت ماکارونی

ماکارونی یا پاستا از غذاهای محبوب بچه ها و حتی بزرگ ترهاست. این غذا رو میشه با سس های مختلف درست کرد. پاستا غذای ایتالیایی هست که تهیه اون فوت و فن خاص خودش رو داره. اگر واقعاً ماکارونی عالی می خواهید ، باید آنها را در یک قابلمه آب بپزید. قابلمه باید برای آب کافی جا داشته باشد اینقدر که رشته های ماکارونی موقع پختن آزادانه در آن بچرخند. این طوری دیگر به هم نمی چسبند”

خیلی ها در هنگام پخت ماکارونی برای این که پاستا به هم نچسبه، به آب جوش روغن اضافه می کنن، اما تنها کاری که روغن میکنه اینه که مانع از کف کردن آب میشه و نقشی در نچسبیدن پاستا نداره. در هنگام پخت ماکارونی برای نچسبیدن آن، باید آب در حال جوشیدن باشه و هر از گاهی هنگام پخت پاستا رو هم بزنین و بلافاصله پس از آب کشیدن با سسی که تهیه کردین، مخلوط کنین.

تزیین ماکارونی

در مرحله آبکشی روی پاستا رو آب نگیرین تا طعم اون باقی بمونه و نشاسته اون هم کمک می کنه تا سس جذب پاستا بشه. به آب پاستا به ازای هر نیم کیلوگرم حداقل یک قاشق غذاخوری نمک اضافه کنین.

 

آیا این خبر مفید بود؟