آغاز واکسیناسیون خانواده های مدافعان سلامت/ کمیته واکسن کرونا در حال بررسی تزریق دُز یادآور

واکسیناسیون کرونا در کشورمان از ماه ها قبل انجام می شود. انتقاداتی نسبت به سرعت واکسیناسیون کرونا در کشورمان شده است. تا کنون تعدادی از اصناف در واکسیناسیون کرونا شرکت کرده اند. چند هفته ای نیز هست که واکسیناسیون کرونا در ایران تسریع شده است.

به گزارش رکنا، در متن نامه دکتر سعید نمکی خطاب به دکتر علیرضا رییسی آمده است:«حدود یک و نیم سال گذشته مدافعین بی ادعای سلامت در سراسر کشور سخت ترین شرایط را تحمل کردند و در کنار آنها خانواده های صبور و همراهشان نیز متحمل رنج فراوان شدند. باتوجه به تماس مکرر و آلودگی شدید بخش های بیمارستانی و مراکز بهداشتی درمانی خدمت رسان به بیماران کووید –‌19 و خطر انتقال ویروس با حجم بالا به خانواده های این عزیزان، ضروریست در اسرع وقت نسبت به واکسیناسیون خانواده های محترم این عزیزان اقدام شود.

ضمناً دز یادآور اولین گروه هایی که در کادر بهداشت و درمان درگیر در خدمت به بیماران کرونائی واکسن دریافت کرده اند باید مورد توجه قرار گیرد که شایسته است با طرح در کمیته واکسیناسیون برای همکارانی که از نظر سنی و یا بیماری زمینه ای می توانند اولویت داشته باشند شروع نمائید و سپس به مرور و گذشت زمان کافی از دز دوم برای بقیه اقدام شود. فاصله زمانی و اولویت در اولین کمیته علمی واکسن مطرح گردد.»

آیا این خبر مفید بود؟