۳ میلیون تومان از حساب افراد بابت جریمه بی حجابی برداشته می شود / این قانون بعد از عید اجرا خواهد شد

جماران در ادامه آورده است ، امیر حسین بانکی پور ، نماینده  مردم اصفهان در مجلس در برنامه افق  با بیان جزئیاتی درباره لایحه حجاب و عفاف اظهار کرد : من فکر می کنم بعد از عید قابلیت اجرا خواهد داشت.

وی افزود : اگر کسی مرتکب بی حجابی شود جریمه می شود. این جریمه مستقیما  توسط مامور نیروی انتظامی صورت نمی گیرد بلکه سامانه ای است و مبلغ آن ۳ میلیون تومان است.

نماینده  مردم اصفهان در مجلس گفت : اگر فرد نان آور خانواده باشد تا حدی باید در حسابش پول باشد مابقی آن کسر می شود اگر در حساب پول نباشد، به عنوان بدهکار حساب خواهد شد.

این شخص می تواند اعتراض کند و اگر اعتراض وارد بود ۳ میلیون تومانش بر می گردد. اما بار دوم  مجازاتش ۲۴ میلیون تومان می‌‎شود. »

بانکی پور در ادامه اظهار کرد : سخت ترین نوع مجازات مربوط به سلبریتی های ست که کشف حجاب کرده اند. هم بخشی از اموالشان مصادره خواهد شد هم ممنوع الخروج و ممنوع التصویر میشوند. صفحاتشان در فضای مجازی نیز بسته می شود.

 وی افزود : تا دو سه روز دیگر در همین مجلس ریاست مجلس لایحه را به شورای نگهبان می فرستد که به احتمال زیاد ایرادی باقی نمانده است.

گفتنی است ، روز هفدهم دی 1402 که محمدباقر قالیباف در صحن علنی مجلس عنوان کرد که لایحه حجاب و عفاف در مراحل پایانی اصلاحات در کمیسیون مربوطه قرار دارد و افزود که این لایحه «به‌زودی پس از تأیید نهایی شورای نگهبان به دولت ابلاغ خواهد شد.»

امیرحسین بانکی‌پور، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس  نیزدرباره آخرین وضعیت لایحه حجاب و عفاف گفته بود، «آخرین اصلاحات شورای نگهبان انجام شد و طبق آنچه از پیش تصویب شده بود، بیش از نیمی از لایحه بحث‌های فرهنگی و وظایف دستگاه‌هاست و در قسمت مجازات و جرائم هم عمدتا برای سرحلقه‌های اصلی در نظر گرفته شده است. در مراتب پایین‌تر هم که مثلا خانمی در خیابان حجاب را رعایت نمی‌کند، آنچه در لایحه تصویب شده این است که فرد مستقیم به دادگاه نمی‌رود بلکه جریمه می‌شود. »

  همچنین بانکی پور درباره میزان این جریمه‌ها  اظهار کرده بود : «برای دفعه اول ۳ میلیون تومان در نظر گرفته شده است چراکه بسیاری در همان ابتدا نمی‌دانند قضیه چیست و اینکه مستقیم دادگاه بروند جنبه کیفری پیدا می‌کند و برای فرد بازتاب خوبی ندارد. بنابراین کمیسیون قضایی به این نتیجه رسید که اولش یک جریمه ۳ میلیون تومانی باشد و دفعه دوم به دادگاه برود که مجازاتش ۲۴ میلیون تومان می‌‎شود. »

کدخبر: 978705 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟