راهی برای کم کردن درد زایمان وجود دارد؟

من منتظر به‌دنیا آمدن اولین كودكم هستم. می‌دانم درد زایمان ممكن است چند ساعت طول بكشد. آیا روش‌هایی وجود دارد كه از مدت و شدت این درد كاسته شود؟

2020-12-02 15:37:28 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ ۱۹:۰۷:۲۸ تعداد پاسخ ها 1
 • قدم زدن و پیاده‌روی به انجام این عمل و سرعت آن كمك می‌كند حتی زمانی كه درد شروع شده است باز سعی كنید قدم بزنید. زمانی كه این كار را انجام می‌دهند درد كمتری را تحمل می‌كنند و به آنها كمك می‌شود اما در نظر داشته باشید شما باید به اندازه كافی استراحت نیز داشته باشید كه از خستگی مفرط شما جلوگیری كند. در زمینه رژیم غذایی بستگی به برنامه غذایی بیمارستان دارد كه شما در آن بستری می‌شوید اما مواد غذایی كه از كالری زیادی برخوردار هستند و میان‌وعده‌های غذایی مقوی در درد زایمان بسیار مؤثر است اما مواد زیر را حتماً در دستور غذایی خود قرار دهید.
  1ـ فكرتان را باز كنید و محدود و بسته به این قضیه نگاه نكنید و این را بدانید كه داشتن زایمان طبیعی با درد همراه است و این را نیز بدانید كه چیزهای مختلفی وجود دارند كه می‌توانند به شما كمك كنند و خودتان را آماده كنید تا یك فرم دیگری از درد را تجربه كنید پس توقع نداشته باشید كه انجام زایمان بدون درد خواهدبود.
  2ـ حتماً قبلاً هم به هر دلیلی درد داشتن را تجربه كرده‌اید و حتماً خودتان و همسرتان می‌دانید كه چه چیزی به شما كمك خواهد كرد و چه چیزی تأثیرگذار نیست.
  3ـ زمانی كه باردار هستید سعی كنید كه راه بروید،‌شنا كنید و دوچرخه‌سواری كنید و به كلاس‌های ورزشی مخصوص زنان باردار بروید. هر ‌قدر از نظر تناسب اندام مناسب‌تر باشید، زایمان راحت‌تر انجام می‌شود.
  4ـ شروع زایمان زمان خوبی برای گرفتن یك رژیم غذایی صحیح است. نوشیدن هشت لیوان آب در روز را فراموش نكنید.
  5ـ یك لباس بسیار زیبا و راحت تهیه كنید كه وقتی آن را می‌پوشید از پوشیدنش احساس خوبی داشته باشید. اغلب بیمارستان‌ها پیشنهاد می‌كنند تی‌شرت‌های گشاد و قدیمی را به تن كنید، اما چرا یك لباس خاص و زیبا نپوشید؟

  2020-12-02 15:37:34 ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ ۱۹:۰۷:۳۴ 176

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ