از شوهر معتادم وحشت دارم

۲۴ سال است ازدواج کردم و یک فرزند دارم. همسرم از قبل ازدواج اعتیاد داشت و حدود سه ماه پیش به دلیل فشارهای خانواده بخصوص پسرم ترک کرد. هر چند قبلاً هم اصلا مرد مسئولیت پذیری نبود و از نظر اخلاقی خیلی مشکل داشتیم ولی الان بشدت از او وحشت دارم. تعادل روانی ندارد و هر چه دم دستش باشد می‌زند و می‌شکند. تا الان چندین بار قصد کشتن من و پسرم را داشته است. جالب اینجاست که روز بعد نگاهم می‌کند و می‌خندد و می‌گوید من کاری به تو ندارم. نمی‌دانم باید چکار کنم لطفاً راهنماییم کنید.

2020-09-01 09:40:23 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ ۱۴:۱۰:۲۳ تعداد پاسخ ها 1
  • همانطور که مددجوی گرامی ذکر کرده است بیماری اعتیاد می تواند آسیب های جدی خانوادگی، شغلی، اجتماعی، قانونی، روحی – روانی و جسمی و پزشکی را در افراد مبتلا به مصرف مواد ایجاد كند که از آن جمله می توان به مواردی همچون بیماری های جسمانی واگیردار مثل هپاتیت، ایدز یا جرایم مرتبط با اعتیاد نظیر سرقت، خشونت خانوادگی، کودک آزاری و در نهایت پای زوجین را به دادگاه های خانواده بکشاند. متاسفانه خشم و پرخاشگری این افراد یکی از شایع ترین مشکلات رفتاری هستند که موجب ناراحتی و آزار دیگران می شود. زندگی در کنار یک فرد مبتلا به اعتیاد دانش و مهارت های رفتاری خاص خود را می طلبد که به اهم آنها در این نوشتار اشاره می شود.
    در وهله اول سعی کنید در مقابل رفتارها و خواسته های غیر منطقی او قاطع باشید. همسر شما با یاد بگیرد که خانواده مثل هر سازمان و نهاد دیگر تابع قوانین و مقرراتی است . عدم مصرف مواد در منزل می تواند بخشی از این قوانین و مقررات باشد که او باید جهت حفظ و حراست خانواده و تاثیر بدآموزی مصرف مواد در بچه ها به آن احترام بگذارد .اما باید او را به عنوان عضوی از خانواده پذیرفت او حق دارد همانند دیگران در خانه حضور داشته باشد و در کنار سفره با دیگران غذا بخورد. طرد او و نادیده گرفتن خواسته های منطقی او می تواند بر شدت پرخاشگری او اضافه کند در واقع افرادی که درگیر اعتیاد هستند نسبت به طرد شدن حساسیت بالایی دارند و اینکه تا چه زمانی در کنار همسر تان می توانید زندگی کنید این بستگی به ظرفیت های روانشناختی و امکانات حمایتی موجود شما دارد و در صورتی که تنش های شما غیر قابل تحمل می شود می توانید از اورژانس اجتماعی 123 و یا حتی پلیس کمک بگیرید.

    2020-09-01 09:40:25 ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ ۱۴:۱۰:۲۵ 1039

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ