موقع پايين آمدن از پله زانوهايم درد می‌گيرد

خانمی 48 ساله هستم جدیدا وقتی از پله پایین می‌روم دچار زانودرد شدید می‌شوم طوری که دیگر نمی‌توانم ادامه بدهم.

2020-07-27 08:44:43 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ ۱۳:۱۴:۴۳ تعداد پاسخ ها 1
  • در رابطه با درد زانوی این مددجوی گرامی این نوع دردها را به نام سندرم درد جلویی زانو توصیف می‌کنند. نشانه این سندرم افزایش درد هنگام خم شدن زانو و کم شدن یا از بین رفتن آن هنگام صاف شدن زانو است. افرادی که هنگام بالا رفتن از پله درد دارند و در پایین آمدن از پله دردشان به علت خم شدن افزایش پیدا می‌کند متاسفانه به سندرم درد جلویی زانو مبتلا هستند. متخصصان دلایل متعددی را برای آن مطرح کرده‌اند نظیر نرم شدن و تحلیل رفتن بافت غضروفی در زیر کشکک زانو، البته این عارضه می‌تواند در هر فردی که در فعالیت‌ها زانوی خود را زیاد خم می‌کند ایجاد مي‌شود مانند پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری و به همین دلیل به سندرم دوندگان معروف است. تشخیص قطعی این درد بیشتر با کمک معاینات بالینی یا با استفاده از ام.آر.آی صورت می‌گیرد. در حال حاضر به این مددجوی گرامی توصیه می‌شود از یک فیزیوتراپیست یا کاردرمانگر باتجربه کمک بگیرد و در صورت درد شدید استفاده از کیسه یخ به مدت 15 تا 20 دقیقه و استفاده از داروهای ضدالتهابی غیراستروییدی البته با تجویز پزشک توصیه می‌شود.

    2020-07-27 08:49:33 ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ ۱۳:۱۹:۳۳ 259

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ