خواستگار دخترم 10 سال بزرگتر است

دختر 20 ساله‌ای دارم كه خواستگارش 30 ساله است. او از همه لحاظ و شرایط مناسب است، اما این تفاوت سنی ممكن است در زندگی‌شان تاثیر داشته باشد. لطفا راهنمایی‌ام كنید.

2020-07-05 08:15:56 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ ۱۲:۴۵:۵۶ تعداد پاسخ ها 1
  • یك دختر در سن 20 سالگی وقتی تصمیم به ازدواج می‌گیرد، باید از همه لحاظ خود را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد و با خود به صورت شفاف رفتار كند كه از لحاظ پختگی عقلی، ذهنی، اجتماعی، هیجانی، ‌رفتاری و... در چه مقطعی قرار دارد و چقدر می‌تواند یك زندگی مشترك را اداره كند. باید دیدگاهی كلی‌نگر داشت و تمام جوانب را در نظر گرفت تا در زندگی مشترك و تشكیل خانواده موفق عمل كند. قبل از اینكه فاكتور سن مطرح باشد، جنبه‌های دیگر زندگی مهم است كه بر زندگی تاثیر‌گذار است. كیفیت یك زندگی مشترك باعث می‌شود مسائلی چون تفاوت سنی مطرح نباشد. از سوی دیگر یكی از مسائل مهم در زندگی مشترك سلامت روان و جایگاه اجتماعی این فرد است. تشابه و اشتراكات خانوادگی باعث می‌شود زندگی بهتری شكل بگیرد. به هر حال یك مرد جوان در این سن باید به لحاظ عقلی و هیجانی در شرایط مطلوبی قرار داشته باشد تا بتواند یك زندگی را بر محوریت تدبیر و اندیشه پیش ببرد و بتوانند زندگی مشترك را با همه مشكلاتش پذیرفته و مشكلات را در میان خانواده خود حل كنند. امروزه به دلیل اینكه سن ازدواج بالا رفته است و مشكلات اقتصادی زیادی وجود دارد، باید برای داشتن یك خانواده سالم تلاش كرد و جزئیات را نادیده گرفت تا بنایی سالم و مستحكم شكل بگیرد. باز هم توصیه می‌شود توانایی‌های این فرد را سنجیده و سلامت روان او و خانواده‌اش را ارزیابی كنید تا در چند جلسه و در كوتاه‌مدت می‌توانید به ابعاد دیگر زندگی این فرد پی ببرید.

    2020-07-05 08:15:59 ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ ۱۲:۴۵:۵۹ 895

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ