بعد از دو ماه هنوز به زندگی مشترك عادت نكرده ام

مدت دو ماه است ازدواج كرده‌ام، اما هنوز نتوانسته‌ام با زندگی مشترك ارتباط خوبی برقرار كنم. مدام با شوهرم سر مسائل كوچك بحث و جدل داریم. لطفا راهنمایی‌ام كنید چه راهكارهایی را به كار گیرم.

2020-07-05 08:13:49 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ ۱۲:۴۳:۴۹ تعداد پاسخ ها 1
  • زندگی خانوادگی بر پایه یك رابطه استوار است، از این رو این رابطه باید موثر و سالم شكل بگیرد. البته عوامل متعددی در این زمینه دخیل است؛ نداشتن مهارت در برقراری ارتباط باعث می‌شود رابطه‌ای نامناسب بین زوج‌ها صورت گیرد و احساسی نسبت به هم نداشته باشند. سن در این میان مهم است و اگر زوج‌ها تفاوت سنی زیادی داشته باشند، به سختی می‌توان ارتباط برقرار كرد. به هر حال دو ماه زندگی مشترك خیلی مدت زیادی نیست كه بتوان زود در مورد مشكلاتش قضاوت كرد. به هر حال هر كدام سبك جدیدی در زندگی خود پیش گرفته‌اند و نداشتن یك درك درست از سبك زندگی روی همه محورهای خانواده تاثیر می‌گذارد. برای اینكه با شرایط سازگار شوید، مجبور هستید مسائل را به طور واضح با همسر خود در میان بگذارید. بهتر است در بحث و جدل واكنش‌های روانی و هیجانی از خود نشان ندهید و سعی در برقراری ارتباط دوستانه و صمیمانه داشته باشید، زیرا نشان دادن واكنش‌های آنی باعث می‌شود راهكار طلاق را انتخاب كنید، در حالی كه برای این مدت زندگی مشترك نمی‌توان به طور جدی افكار منفی را دخیل كرد. به هر حال زوج‌ها با دو دیدگاه متفاوت نسبت به زندگی، پیوندی را آغاز می‌كنند و به هر حال در این میان تجربیات تلخی را هم خواهند داشت كه روی همه زندگی‌شان تاثیر می‌گذارد. بحث و جدل‌ها را طولانی نكنید و سعی كنید قهرهای طولانی‌مدت را تجربه نكنید. درگیری‌های زیاد مانع از رشد عاطفه در پیوندهای زناشویی می‌شود، اما اگر احساس كردید نمی‌توانید مسائل و مشكلات را با همسرتان حل كنید، بهتر است قبل از اینكه مشكلات شدت یابد، با یك مشاور خانواده صحبت كنید.

    2020-07-05 08:13:51 ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ ۱۲:۴۳:۵۱ 671

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ