من و همسرم بيشتر وقتها با هم قهر هستيم

یك سال است ازدواج كرده‌ام و در برخی مسائل كه با همسرم به مشكل برمی‌خورم، رفتارهای پرخاشگرانه‌ای از خود نشان می‌دهد كه این امر موجب ناراحتی‌ام می‌شود و با هم قهر می‌كنیم، حتی پیش آمده است تا به حال چند مرتبه هفته‌ها گذشته است و با هم همكلام نشده‌ایم. لطفا راهنمایی‌ام كنید.

2020-07-05 08:12:03 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ ۱۲:۴۲:۰۳ تعداد پاسخ ها 1
  • در وهله نخست باید با شناخت دقیق ویژگی‌های رفتاری و اخلاقی همسرتان زمینه‌های عصبانیت و پرخاشگری را در او تشخیص بدهید و بررسی كنید همسرتان به چه رفتارهایی از شما حساس است یا روی كدام گفته‌های‌تان پرخاشگری و خشونت نشان می‌دهد و ممكن است واكنش شدیدی نشان دهد كه موجب برهم زدن اوضاع و آرامش خانواده شود. سعی كنید مطالب‌تان را به طور واضح و شفاف بیان كنید و از بیان طعنه، نیش و كنایه نیز پرهیز كنید. یكی دیگر از راهكارهای مهم مراجعه به یك مشاور خانواده برای آموزش مهارت‌های ارتباطی و رفع سوء‌تفاهم‌هاست كه كمك می‌كند.
    اگر این امكان وجود ندارد و همسرتان مایل نیست، انتظارات خود را از همسرتان در یك لیست یادداشت كنید، می‌توانید احساسات‌تان را بنویسید و بعد در اختیار همسرتان قرار دهید تا آنها را بخواند. اگر اشتباهی هم از شما سر زده است، آنها را نیز عنوان كنید و سعی كنید در مورد اختلافات رفتاری كه با همسر دارید، به یك جمع‌بندی كامل برسید. در خانه قرار بر این باشد كه یك روز بدون تنش و اختلاف را تجربه كنید و بعد بر تعداد این روزها اضافه كنید تا بتوانید آرامش محیط را در كنترل و مدیریت درست در‌آورید و این مدیریت را به كل هفته گسترش دهید تا آرامش و صمیمیت بر خانواده حاكم شود. با همین راهكارهای ساده می‌توانید به لحظات خوبی در زندگی دست یابید، اما قهر كردن و نداشتن صحبت و همكلام نشدن راهی از پیش نمی‌برد و در زندگی به گره‌های كورتر می‌رسید كه راهكاری جز طلاق نمی‌بینید.

    2020-07-05 08:12:05 ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ ۱۲:۴۲:۰۵ 1069

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ