نگران آينده پسرم هستم

پسر 18 ساله‌ای دارم كه به درس خیلی اهمیت نمی‌دهد و با افت شدید تحصیلی رو‌به‌رو شده است. مدام با دوستانش به تفریح می‌رود و كمتر در خانه حضور دارد. از این می‌ترسم با مشكلات اجتماعی رو‌به‌رو شود. لطفا راهنمایی كنید چطور با او برخورد داشته باشم.

2020-07-05 08:09:48 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ ۱۲:۳۹:۴۸ تعداد پاسخ ها 1
  • برخی اتفاقات در سنین مختلف اقتضای سنی به شمار می‌رود و مخالفت با این رفتارها فقط وضعیت درون خانواده را با تشنج رو‌به‌رو می‌سازد و بعد از مدتی والدین پی به این مساله می‌برند كه راهی را كه انتخاب كرده‌اند، اشتباه است. از سوی دیگر باید علت‌شناسی كنید كه این افت شدید تحصیلی به چه علت صورت گرفته است. پرس‌و‌جو از كادر علمی مدرسه و معلمانش باعث می‌شود زودتر به علت اصلی افت تحصیلی دست پیدا كنید. به هر حال نمی‌‌توانید مانع رفت و آمد با دوستانش شوید، زیرا بخشی از جامعه‌پذیری افراد درون خانواده صورت می‌گیرد و بخشی دیگر در جامعه كامل می‌شود. بهتر است نظارت غیر‌مستقیم داشته باشید و علاوه بر اینكه اوضاع را در كنترل خود دارید، بتوانید مانع از بروز و شكل‌گیری مشكلات اجتماعی شوید.
    در این سن افراد بیشتر ترجیح می‌دهند با دوستان خود به تفریح بپردازند و بیشتر تمایل دارند در جمع دوستان باشند. باید شرایط و فضای خانواده را طوری مهیا سازید تا این نوجوان حضور پررنگ‌تری در خانواده داشته باشد و شكاف بین‌نسلی به وجود نیاید.
    باید دیدگاه‌های‌تان را به دیدگاه‌های فرزند نوجوان نزدیك‌تر كنید تا تشابه نظر شكل بگیرد و فرزند احساس تعلق به خانواده داشته باشد، اما می‌توانید با شناخت از دوستان، فرزندتان را در كنترل خود داشته باشید. فضای گرم خانواده باعث می‌شود فرزند به خانواده جذب شود، اما نباید رابطه‌های اجتماعی‌اش را با دوستان منع كرد.

    2020-07-05 08:09:50 ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ ۱۲:۳۹:۵۰ 202

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ