پسرم لجباز و عصبی است

من پسرم هفت ماهه است خیلی عصبی و لجباز است اگه چیزی بخواهد و من ندهم لج می‌کند و شیر نمی‎خورد ساعت‎ها گریه می‎کند و با شکم گرسنه به خواب می‎رود یا باید آن چیز را به او بدهم. لطفا مرا راهنمایی کنید.

2020-06-27 07:11:51 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ ۱۱:۴۱:۵۱ تعداد پاسخ ها 1
  • در رابطه با پاسخ این مادر گرامی باید گفت لجبازی یا منفی‌کاری را می‌توان قسمتی از مراحل رشد و تحول کودک ذکر کرد تقریبا همه کوکان به درجاتی متفاوت، منفی‌کاری یا لجاجت را از خود نشان می‌دهند. معمولا این رفتار ممکن است از ماه ‌ای اول نوزادی شروع و در حدود 3 تا 4 سالگی به اوج خود برسد و مجددا در حدود 6 سالگی کاهش یابد هر چند که در این رابطه مولفه‌های سرشتی و خلق و خوی کودکان را که تا حدی جنبه وراثتی دارد نیز باید مد نظر داشت. بنابر این والدین و حتی مربیان آموزشی باید این نوع رفتارها را به عنوان تلاشی طبیعی و سالم برای پرورش استقلال کودکان تلقی كنند. مطالعات نشان داده است که به تعداد پدر و مادرها شیوه‌های تربیتی متفاوتی در رابطه با لجبازی کودکان وجود
    دارد . برخی از والدین با پرخاشگری و تنبیه کلامی یا حتی بدنی با لجبازی کودک خود مقابله می‌کنند.
    برخی نیز صبر و حوصله پیشه می‌گیرند و سعی در چشم پوشی آن می‌كنند. روانشناسان کودک بر این باورند که انضباط خشک و خشن و توام با خشونت قابل پذیرش نیست و بهتر است والدین عزیز انعطاف‌پذیری بیشتری را در این رابطه از خود نشان دهندو سعی کنند در رابطه با شیر خوردن قاعده و رویه‌ای منظم ایجاد کنند. از هر ونه تنبیه دوری كنند. هر چند که گاهی کودک ممکن است از لجبازی به عنوان وسیله‌ای برای کنترل والدین استفاده کند. صبور و بردبار باشید بویژه از یک کودک هفت ماهه نباید انتظار زیادی داشته باشید و اینگونه مشکلات غذایی کودکان یک رخداد طبیعی است و نباید آن را به یک کارزار جنگ تبدیل کرد.

    2020-06-27 07:11:54 ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ ۱۱:۴۱:۵۴ 958

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ