فكر ميكنم همسرم مرا فقط در ظاهر دوست دارد

دو سال قبل با كلي آرزو و اميد با يكي از اقوام ازدواج كردم و چند روز بعد از مراسم عقد به من گفت كه هيچ علاقه‌اي به ازدواج با من نداشته است و حتي از خانواده‌ام نيز خوشش نمي‌آيد، اما حرفهايش را ناديده گرفتم و مجلس عروسي را زود برگزار كردم. الان يك سال و نيم است که از زندگي‌مان مي‌گذرد و مي‌گويد بدون من نمي‌تواند زندگي كند، اما نمي‌دانم چرا حركات همسرم نشان مي‌دهد او به ظاهر مرا دوست دارد. لطفا راهنمایی‌ام کنید.

2020-05-11 09:25:18 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۲/۲۲ ۱۳:۵۵:۱۸ تعداد پاسخ ها 1
  • اگر همسرتان از روز اول تمايلي به اين ازدواج نداشته است، ممكن است ذهنيت شما نسبت به او و ازدواج اينگونه بوده است. اگر ازدواج تحميلي بوده است، بايد سعي كنيد مشكلات را به شيوه‌اي صحيح حل كنيد. درست است كه در ابتدا همسرتان دلسرد بوده است، اما اگر نسبت به مسائل زندگي در او احساس مثبت پديد آوريد، نگاهش به زندگي مثبت مي‌شود. بهترين راهكار براي غلبه به اين احساس منفي اين است كه علاقه‌مندي بيشتري به همسرتان نشان دهيد. همچنين نقش فعال‌تري در زندگي ايفا كنيد و تقريبا مسووليت‌ها را در حد خود به عهده بگيريد و در مورد احساسات مثبت خود نسبت به زندگي و همسرتان صحبت و ابراز محبت كنيد تا اين احساسات مثبت در او نيز شكل بگيرد. يكي از آفت‌هاي زندگي كه به نوعي اغلب زوج‌ها درگير آن هستند، ذهن‌خواني است كه يك خطاي شناختي به شمار مي‌رود. ذهن‌خواني در زن و مرد شكل مي‌گيرد و بدون داشتن دلايل منطقي ذهن طرف مقابل را بر اساس برداشت‌هاي خود مي‌خوانند. در صورتي كه نمي‌دانند احساسات و داشتن اين حس‌ها فريب‌دهنده هستند و دچار خطاي شناختي مي‌شوند. شايد همسرتان در بيان احساسات و هيجانات خود ضعيف عمل كند و در بيان و ابراز وجود خود مشكل داشته باشد و اين دليل نمي‌شود او از زندگي خود ناراضي است و اين ذهنيت شما باشد نسبت به زندگي مشترك‌تان.
    برخي مردان و زنان در بيان احساسات خود ضعيف هستند، اما در عملكرد‌شان مي‌توان رضايت را دريافت كرد. اين مسائل يك نوع مهارت ارتباطي و اجتماعي است كه برخي افراد در اين مهارت ضعيف هستند. گذاشتن جلسات راجع به اين مسائل ضروري است و نقطه ابهام و سوء‌تفاهم‌ها برطرف شود، از اين رو مرد بايد نقش فعال‌تري از نظر عاطفي از خود نشان دهد. محبت و توجه بيشتر باعث رفع كدورت مي‌شود. اگر همسرتان نسبت به مسائلي حساس است، سعي در برطرف كردن حساسيت‌ها داشته و به علايق و سرگرمي‌هاي همسرتان بيشتر توجه كنيد و به خواسته‌هاي او اهميت بدهيد تا فضاي عاطفي در ميان خانواده رشد كند و طرف مقابل نسبت به زندگي دلگرم شود و زندگي تداوم پيدا كند.

    2020-05-11 09:26:06 ۱۳۹۹/۰۲/۲۲ ۱۳:۵۶:۰۶ 57

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ