هنگام زایمانم فیبروم را خارج نکردند

حدود هفت ماه است كه از زايمان دومم مي‌گذرد و هنگام عمل تي‌ال پزشك تشخيص وجود فيبرومي بزرگ را داده اما برداشته نشده است. آيا نياز به پيگيري خاصي وجود دارد؟

تاریخ : ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ ۱۳:۴۴:۴۰
  • وجود فيبروم، در مواردي احتياج به عمل جراحي و برداشته شدن دارد كه فرد خونريزي شديد، درد در دوران سيكل ماهيانه و يا يبوست داشته باشد اما اگر با علامت خاصي همراه نباشد و كوچك‌تر از 12 سانتيمتر باشد احتياجي به عمل جراحي نيست اما در بعضي موارد فيبروم با ابعاد كوچك هم احتياج به عمل جراحي دارد زيرا داخل حفره رحم قرار گرفته و آزاردهنده است. با اين وجود، معمولاً فيبرومها بعد از زايمان كوچك‌تر مي‌شوند به همين دليل در هنگام عمل سزارين فيبروم خارج نمي‌شود و حدود دو ماه پس از زايمان سونوگرافي انجام مي‌شود تا تشخيص نهايي داده شود. در مورد زناني كه زايمان نكرده‌اند اما پزشك تشخيص وجود فيبروم داده است بعد از روز هشتم قاعدگي سونوگرافي انجام مي‌شود زيرا در آن زمان رحم به اندازه طبيعي رسيده است و اندازه دقيق فيبروم مشخص مي‌شود و در صورتي كه سايزي كوچك و در حالت مناسب قرار داشته باشد، احتياج به عمل جراحي ندارد.

    ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ ۱۳:۴۴:۴۲

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ