همسرم معتاد است و شغل ثابت ندارد

همسرم 47 سال دارد. فردي خودبزرگ بين است و احساس ميكند از عهده هر كاري برميآيد. اما در اكثر مواقع با شكست روبهرو ميشود اما متأسفانه، شكست را نميپذيرد. اقوام نسبت به اين رفتارهايش واكنش بدي نشان ميدهند. بعضي اوقات خودش هم از اين وضعيت خسته ميشود اما نميداند بايد چگونه رفتار كند، علاوه بر اين به اعتياد هم رو آورده است و شغل مناسب و ثابتي ندارد. مدتي است كه خانه را ترك كرده و با رفتن او در خانواده آرامش بيشتري حاكم است. مصرف دارو تا حدودي كمك كننده بوده است. با وجود اين چه راهكاري را توصيه ميكنيد؟

تاریخ : ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ ۱۸:۵۷:۰۳
  • اگرچه شرح حال كامل نيست اما باتوجه به نشانهها و سابقه وضعيت مورد اشاره و نظر به نداشتن كاركرد مناسب ميتوان استنباط كرد كه با يك مسئله عمده از نظر روانپزشكي روبه رو هستيم كه ممكن است مشكل شخصيتي (شخصيت پارانوئيد) يا مشكل خلقي (به احتمال زياد بيماري دوقطبي) و يا يك صورت خفيفي از روانپريشي باشد. ضرورت دارد كه با اين احتمالات معاينه دقيق روانپزشكي به عمل آيد تا با درمان امكان برگشت به زندگي عادي براي اين فرد و خانواده فراهم شود. درمان به احتمال زياد شامل داروهاي متعادل كننده خلق و در صورت لزوم داروهاي ضدروانپريشي خواهد بود. روان درماني حمايتي نيز براي بررسي و رفع مشكلات جاري اين فرد و كمك به انطباق بيشتر او با خانواده و جامعه، كمككننده خواهد بود. تنها راه چاره مراجعه بيمار به روانپزشك است. در اين مورد خانواده و نزديكان نيز بايد بيمار را ترغيب و تشويق كنند.

    ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ ۱۸:۵۷:۰۵

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ