آقای بازیگر خوش هیکل، ملی پوش شد

امیرجدیدی یکی از بازیگران و ورزشکاران به نام کشور است.

به گزارش گروه چهره ها رکنا: اکبر طاهری سرمربی تیم ملی تنیس برای انتخاب تیم ایران جهت حضور در مسابقات دیویس کاپ، ۵۱ بازیکن را به مسابقات انتخابی دعوت کرد و این افراد از ۲۱ فروردین به رقابت می پردازند.

از نکات قابل توجه در لیست اعلام شده، حضور نام «امیر جدیدی» بازیگر سینما و تئاتر است که در میان نفرات دعوت شده به انتخابی تیم ملی حضور دارد.

اکبر طاهری درباره علت دعوت جدیدی به انتخابی تیم ملی تنیس ایران گفت: «او قبل از اینکه بازیگر شود تنیس بازی می کرد و در مسابقات مختلف هم حضور داشت. از طرفی در مسابقات هم حضور داشته باشد حال و هوای بهتری به رقابت‌ها می دهد».

امیر جدیدی

طاهری در پاسخ به این پرسش که سطح تنیس این بازیگر در حدی هست که انتخابی تیم ملی شرکت کند و با او صحبتی داشته است، تصریح کرد: «جدیدی در مسابقات مختلف شرکت کرده است و من هم با او صحبت کردم، اما آسیب دیدگی در دستش دارد که باید با پزشکش مشورت کند»

جدیدی به تازگی در فیلم جدید اصغر فرهادی، «قهرمان» ایفای نقش کرده است.

امیر جدیدی کیست؟

امیر جدیدی (زادهٔ ٣١ خرداد ١٣۶٣) بازیگر سینما و تئاتر اهل ایران است.

او تابحال موفق به دریافت یک سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد در سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر برای فیلم های عرق سرد و تنگه ابوقریب شده است.

امیر جدیدی دارای مدرک کارشناسی در مهندسی صنایع و کارشناسی ارشد در مدیریت ارشد کسب‌وکار از دانشگاه آزاد اسلامی است. او کار سینمایی خود را از سال ۱۳۸۹ با فیلم «آفریقا» ساختهٔ هومن سیدی آغاز کرد.

امیر جدیدی برای بازی در فیلم «من» نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از سی و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر و دهمین جشن منتقدان سینمای ایران شد. او همچنین برندهٔ سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد برای دو فیلم «تنگهٔ ابوقریب» و «عرق سرد» از سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر گردید.[۱][۲][۳][۴] بازی او در نقش یک مأمور امنیتی وطن‌پرست در فیلم «روز صفر» تحسین بسیاری از مخاطبان و منتقدان را برانگیخت. او همچنین برای این نقش نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد از سی و هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر گردید.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟