هنری چهره ها رک آرت کدخبر: 249127 ارسال پرینت 303

رکنا: نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک و تقدیر از فرهادی و کسب دومین اسکار او از عملکرد صدا و سیما درباره این موضوع مهم انتقاد کرد.

دکتر مسعود پزشکیان در صفحه اینستاگرامش نوشت:

تصمیم آقای اصغر فرهادی تاثیرگذارتر از هر اقدام دیگری در واکنش به رویکرد رئیس‌جمهور امریکا بود. به آقای فرهادی بخاطر دریافت جایزه اسکار ٢٠١٧ تبریک می‌گویم.

علی‌رغم وجود سلایق مختلف نسبت به اصغر فرهادی یا فیلم فروشنده، این موضوع که او و تیم همراهش در مراسم اسکار ٢٠١٧ حاضر نشدند بسیار حائز اهمیت است و به خوبی نشان داد که تصمیم رئیس جمهور امریکا در زمینه ممنوعیت ورود ایرانیان به امریکا توهین به انسانیت است.

پیام فرهادی و کار بزرگ وی در تمام دنیا مطرح شده و رویکرد رئیس جمهور امریکا را زیر سوال برد؛ در حقیقت نفوذ و تاثیر این کار بسیار بیشتر از اقدامات داخلی است.

عدم حضور فرهادی و پیام وی در این مراسم نشان می‌دهد اگر هنر Art به درستی در جای خود استفاده شود می‌تواند در دنیا تاثیرگذار باشد.

کار اصغر فرهادی تاثیرگذارتر از اقدام فعالان و رسانه‌های داخلی در واکنش به تصمیم رئیس جمهور امریکا بود.

ضمن انتقاد از بی‌توجهی صداوسیما نسبت به دریافت جایزه اسکار اصغر فرهادی؛ به نظر می‌رسد رسانه ملی یا ارزش این امر را درک نکرده یا نمی‌خواهد که این موضوع به دلیل تاثیرگذاری‌اش پررنگ شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • شهرام 0 0

    در هرجای دنیا اگر کارگردانی دو جایزه اسکار (بزرگترین جایزه فرهنگی در کنار نوبل ادبیات ) را کسب کرده بود ، طوفانی از تشویق و تمجید در رسانه های دیداری ، نوشتاری و شنیداری درمی گرفت . اما امان از بخل و حسد و تنگ نظریهای سیاست آلود که سبب چشم بستن بر افتخاری جهانی است که یک هموطنمان کسب کرده است . فقط لحظه ای تصور کنید این افتخار را یک عرب بدست می آورد !!! می دیدید که چه تفاخرها و تفرعنها که عرب‌ها تحویل ما نمی دادند ؟ کمی منصف باشیم ( بعید می دانم بتوانیم ) کدام کشور است که از دل و جان و با بهترین شرایط پذیرای اصغر فرهادی و خانواده‌اش نباشد ؟ ای عزیزان تنگ نظر ، آیا فرهادی خواسته یا ناخواسته نام مقدس ایران را میلیون‌ها بار بر زبان میلیون‌ها انسان به تمجید جاری نساخته‌است ؟ این پیروزی نیست ؟ سزاوار تکریم نیست ؟ آیا این خدمت به ایران و ایرانی نیست ؟ آیا اهمیت آن به اندازه مجروح شدن یک جوان فلسطینی که سیما بارها نمایشش میدهد نیست ؟ دوستان سیما ایکاش در کنار انسان بودن و مسلمان بودن. ، کمی هم ایرانی باشید !!!