آتش زدن جسد شوهر پس از قتل توسط برادر ناتنی / شوهرم به من خیانت می کرد + نظر روانشناس

به گزارش رکنا، رسیدگی به این پرونده است دی ماه سال 99 به دنبال ناپدید شدن مرد جوانی به نام جاوید آغاز شد. همسر وی به نام آزاده که پلیس آگاهی  رفته بود گفت :همسرم از خانه بیرون رفت و دیگر بازنگشت. من خبری از او  ندارم و میترسم بلایی سرش آمده باشد.

 با این شکایت تلاش برای افشای راز ناپدید شدن مرد جوان آغاز شد. چند روز از این ماجرا گذشته بود که مادر جاوید از عروسش شکایت کرد و گفت : عروس مان و پسرم با هم اختلاف داشتند. من گمان می کنم عروسم حقیقتی را از ما پنهان کرده و بلایی سر پسرم آورده است .

به دنبال اظهارات این زن ،آزاده تحت بازجویی قرار گرفت اما مدعی شد از سرنوشت شوهرش هیچ اطلاعی ندارد.

چند روز از این ماجرا گذشته بود که خودرو جاوید در حاشیه   سلطان آباد پیدا شد . با این سرنخ ماموران پلیس به ردزنی گوشی موبایل پرداختند و دریافتند گوشی موبایل آزاده در همان حوالی آنتن‌دهی داشته است.

اعتراف به همسرکشی

با افشای این ماجرا آزاده لب به اعتراف گشود و به قتل شوهرش با همدستی برادر ناتنی اش به نام آریا  در شامگاه 9 دی ماه سال 99اعتراف کرد.

 وی گفت: از بدرفتاری های شوهرم خسته شده بودم . تا اینکه ماجرا را به برادر ناتنی ام گفتم .جاوید همیشه به من خیانت می کرد و با دختر های زیادی رابطه داشت .به همین خاطر مدام با هم درگیر بودیم .حتی من چند روز قهر کردم و به خانه مادرم رفتم .اما به اصرار جاوید به خانه برگشتم .ولی او  دست بردار نبود و همیشه با زنان و دختران زیادی رابطه پنهانی داشت. آخرین بار وقتی مرا به شدت کتک زد ماجرا را به برادر ناتنی ام گفتند و ما نقشه قتل شوهرم را کشیدیم .

وی در تشریح جزییات جنایت خانوادگی گفت: آخر  شب بود که به شوهرم چای زعفرانی دادم. در چای  تعدادی قرص  خواب آور حل کرده بودم. وقتی جاوید به خواب عمیق رفت برادرم به خانه‌مان آمد و او را خفه کرد. سپس ما جسد را در صندوق عقب ماشین گذاشتیم و آن را در حاشیه شهر آتش زدیم.

بازداشت برادر ناتنی

 به دنبال اظهارات این زن ،آریا بازداشت شد و به قتل شوهر خواهرش اعتراف کرد .

وی  گفت : سالها قبل وقتی پدر آزاده فوت شده بود مادرش با پدر من ازدواج کرد و من متولد شدم .من و آزاده خواهر و برادر ناتنی  بودیم اما من همیشه او را مانند خواهر واقعی ام دوست داشتم. خواهرم از بدرفتاری های شوهرش به من گفت عصبانی شدم و تصمیم به قتل او گرفتم .من شبانه به خانه آنها در جنت‌آباد رفتم و شوهر خواهرم را خفه کردم .

با اعترافهای وی بقایای جسد نیز کشف شد .

به دنبال بازسازی صحنه جرم، برای آریا به اتهام قتل  و برای آزاده  به اتهام معاونت جنایت خانوادگی کیفرخواست صادر  و پرونده شان به شعبه ۱۱ دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد تا به زودی به جرم آنها رسیدگی شود. این درحالی است که مادر جاوید برای آنها حکم قصاص خواسته است.

واکنش خانواده ها

درادامه عطاالله  محمدی دکتر روانشناس در گفت و گو با خبرنگار رکنا، در پاسخ به سوالی  مبنی بر اینکه اگر هر یک از افراد در زندگی مشترک خود با مشکل مواجه شوند و آن را با خانواده خود در میان بگذازند در مقابل خانواده ها باید چه واکنشی نشان دهند و به چه صورت حمایت کنند، گفت: ساختار خانواده ها متفاوت است و به همین دلیل نمی توان یک پاسخ واحد داد تا آن را به تمام جامعه تعمیم دهیم.

تحمل مشکلات و تاب آوری خانواده ها با هم متفاوت است، بعضی از خانواده ها رفتار های تلافی جویانه دارند و بالعکس.

شرایط فرهنگی و خرده فرهنگ  ها با هم متفاوت است و در نتیجه واکنش ها یکی نیست. در مجموع شایع ترین واکنش خانواده ها طلاق  و جداییست؛ خانواده ها در این مسیر  کمک و حمایت خود را انجام میدهند تا فرد آسیب داده از زندگی مشترک خارج شود.

آیا این خبر مفید بود؟