قتل اکبر به دست برادرش در مزرعه بلال / اکبر برادر دیگرش را کشته بود + عکس

قتل برادر در تهران رخ داد. در قتل برادر یک نفر قربانی شد. عامل قتل برادر دستگیر شد. رسیدگی به پرونده قتل برادر در دادگاه آغاز شد. در ادامه بیشتر از قتل برادر در تهران بخوانید.

به گزارش رکنا، رسیدگی به این پرونده از شهریورماه سال ۹۹ به دنبال تماس یک مرد مزرعه دار با پلیس قرچک آغاز شد .

وی که هراسان بود گفت: من صاحب یک مزرعه بلال در قرچک هستم .از صبح با دستگاه در حال درو کردن بلال ها بودم که متوجه شدم دستگاه با چیزی سخت برخورد کرده است. وقتی از ماشین پیاده شدم با صحنه وحشتناکی روبه رو شده و متوجه شدم دستگاه با یک جسد برخورد کرده و آن تکه تکه شده و پاهایش به اطراف پرتاب شده است.

 با این تماس ماموران پلیس به مزرعه بلال رفتند و جسد با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد. در بررسی‌ها روشن شد جسد متعلق به مرد ۴۷ ساله ای به نام اکبر است که آخرین بار با برادر کوچکش رحیم در تماس بوده است .با افشای این ماجرا رحیم ردیابی و بازداشت شد و به قتل برادرش اعتراف کرد.

 وی در بازجویی ها گفت : برادر  بزرگم اموال پدرمان را تصاحب کرده  و او را اذیت می کرد.او حتی زمین‌کشاورزی پدرم را از او گرفته بود اما اجاره بها را به پدرم پرداخت نمی کرد و پدرمان با سختی زندگی اش را می گذراند. او با رفتارهایش پدرمان را اذیت می کرد.

 وی ادامه داد : چند سال قبل اکبر در درگیری خانوادگی برادر کوچکمان  را کشت. اگرچه مادرمان از همان ابتدا اعلام گذشت کرد. اما از غصه کشته شدن برادر کوچک مان دق کرد و فوت شد. همین موضوع باعث شده بود من و سایر خواهر و برادرهایم کینه رحیم را به دل بگیریم. آخرین بار من با برادر بزرگم صحبت کردم و قرار شد با رحیم صحبت کنیم تا دست از کارهایش بردارد. من او را به همراه همسر و فرزندانش به خانه مان دعوت کردم اما او این دعوت را نپذیرفت .به همین خاطر با برادر دیگرم تصمیم گرفتیم تا او را گوشمالی بدهیم .چند روز از این تصمیم گذشته بود که به پدرمان با من تماس گرفت و گفت رحیم بار دیگر با او درگیر شده و او را کتک زده است. آنجا بود که تصمیم گرفتم او را بکشم .

وی در تشریح جزییات جنایت گفت: من به دروغ با رحیم  تماس گرفتم و به او گفتم در حوالی قرچک زمین خریده ام .من از او خواستم تا همراهم به قرچک بیاید .آنجا بود که با قمه ای که  از قبل تهیه کرده بودم چند ضربه به او زدم . سپس جسدش را در مزرعه بلال رها کردم .من در ماشینم  لباس‌هایم را عوض کردم و به خانه برگشتم.

 این مرد در حالی که سرش را پایین انداخته بود گفت : رفتارهای برادرم باعث شد تا ما چنین تصمیمی بگیریم .او با بدرفتاری هایش همه خانواده را تحت تاثیر قرار داده بود و  تحمل او برایمان سخت بود .

به دنبال اعتراف های این مرد و  بازسازی صحنه جرم برای وی کیفرخواست صادر شد تا محاکمه شود. اما در میان پدر قربانی از  قصاص گذشت و اکبر با قرار وثیقه از زندان آزاد شد .

وی دیروز در شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران طبق ماده ۶۱۲ قانون مجازات اسلامی از جنبه عمومی جرم از خود دفاع کرد.

 این متهم گفت : رفتارهای برادرمان باعث شد تا تصمیم به قتل او بگیریم .من از قتل برادرم پشیمان نیستم چون او با رفتارهایش روزگارمان را سیاه کرده بود و از بدرفتاری هایش دست بر نمی داشت.او حتی  چندین بار پدرمان را اذیت کرده و او را کتک زده بود. به همین خاطر تصمیم گرفتم برای آرامش زندگی سایر اعضای خانواده او را از میان بردارم.

بنا بر این گزارش، با پایان دفاعیات این متهم قضات وارد شور شدند تا رای صادر کنند.

آیا این خبر مفید بود؟