این خواستگار هزار چهره در شهر بی آبرویی می کرد

سرهنگ محمدعلی آدینه‌لو رئیس پلیس فتا استان زنجان در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی شکایت یکی از شهروندان زنجانی مبنی بر انتشار تصاویر خصوصی در پیج‌های اینستاگرامی، موضوع به ‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

به گزارش رکنا، وی ادامه داد: با اقدامات فنی و شیوه و شگردهای خاص پلیسی، فرد خاطی به هویت معلوم در استان زنجان مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مقام قضایی‌ در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و ضمن توقیف ابزارهای دخیل در ارتکاب جرم، متهم به پلیس فتا انتقال داده شد.

این مسئول انتظامی گفت: در بازجویی‌های اولیه، متهم منکر بزه‌ارتکابی می‌شد ولی پس از روبه‌رو شدن با مستندات، معترف شد از طریق شبکه اجتماعی اینستاگرام با قربانیان آشنا شده و پس از جلب اعتماد آنها به بهانه آشنایی و ازدواج، پس از دریافت تصاویر خصوصی و با تهدید به انتشار آن، قصد اخاذی را داشته که توسط پلیس فتا استان زنجان دستگیر شد.

وی با بیان اینکه مجرمان سایبری در فضای مجازی به دنبال فرصتی هستند تا بتوانند اقدامات مجرمانه خود را عملی کنند، به شهروندان توصیه کرد: به ‌هیچ وجه تصاویر و اطلاعات خصوصی خود را در گوشی همراه نگهداری نکرده از اشتراک‌گذاری و ارسال هرگونه اطلاعات خصوصی به افراد غریبه در فضای مجازی خودداری کنند.

سرهنگ آدینه‌لو در پایان گفت: شهروندان توصیه‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت مشاهده موارد مشکوک، مراتب را از طریق شماره 096380 یا سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری گزارش کنند.

آیا این خبر مفید بود؟