2 دختر در کهگیلویه آبروی هم را بردند

شکایت یک دختر در کهگیلویه سبب برملا شدن دست همکار خانمش شد.

رئیس پلیس فتای کهگیلویه و بویراحمد از شناسایی و دستگیری خانمی که اقدام به تهدید، توهین و مزاحمت برای همکار خود در شبکه اجتماعی واتساپ می کرد، خبر داد.

به گزارش رکنا، سرهنگ روح الله شهبازی پور افزود: در پی شکایت خانمی مبنی بر اینکه فردی ناشناس در فضای مجازی برای وی و خانواده اش با انتشار پیام‌های توهین آمیز ایجاد مزاحمت کرده، رسیدگی به این پرونده به شکل ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

مزاحم دختر کهگیلویه ای یک دختر دیگر بود

به گزارش رکنا، وی ابراز داشت: در ابتدا در خصوص موضوع پرونده از شاکیه تحقیق به عمل آمد و ایشان اظهار داشت که فردی ناشناس با شماره‌های مختلف در شبکه اجتماعی واتس اپ با انتساب افترا و انتشار مطالب کذب باعث هتک حیثیت برای وی شده و این امر موجب نگرانی شاکیه شده و از پلیس تقاضای رسیدگی را داشت.

شهبازی پور تصریح کرد: با انجام اقدامات پلیسی و تخصصی در فضای مجازی، متهمه که همکار شاکیه بود، شناسایی و دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شد.

وی هشدار داد: برابر قانون هر گونه توهین، اهانت و یا پخش تصاویر شخصی افراد در فضای مجازی جرم محسوب شده و عواقب جبران ناپذیری برای فرد به همراه دارد.

شهبازی پور گفت: رعایت اخلاق در فضای مجازی به خصوص شبکه‌های اجتماعی یکی از ضروریات است که کاربران باید به آن پایبند باشند.

وی افزود: عدم رعایت اخلاق در این فضا باعث هرج و مرج و ناهنجاری‌های فراوان می‌شود که این ناهنجاری‌ها حتی می‌تواند در روابط حقیقی افراد در فضای واقعی تأثیرگذار باشد.

رئیس پلیس فتای استان در پایان از شهروندان خواست هشدارهای پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی با پیام رسان های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش دهند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟