بازداشت شاه دزد 19 ساله که مشهد را بهم ریخته بود

فرمانده پلیس مشهد جزئیات بازداشت سارق خیابانی را تشریح کرد.زورگیر 19 ساله در مشهد توسط پلیس دستگیر شد. نوزده‌ساله است‌ سنی که تقریبا تمام جوانان از همین سال‌ها خط و ربط زندگی‌شان را مشخص می‌کنند و نشان می‌دهند که قرار است آینده چه‌کاره شوند. _ او به اتهام زورگیری های سریالی در مشهد دستگیر شده تا نشان دهد چه آینده سیاهی برای خود رقم زده است.

با گزارش‌های پی‌درپی شهروندان مبنی بر زورگیری و سرقت به عنف از آن‌ها در محدوده خیابان‌های عبدالمطلب، نکا، حرعاملی و میدان شهدا، تعداد این شکایت‌ها در اندک زمانی دو رقمی شد، موضوع حساسی که منجر به صدور دستور تخصصی از سوی فرمانده انتظامی مشهد می‌شود.

به گزارش رکنا، با ورود مستقیم سرهنگ عباس صارمی ساداتی به پرونده، گروهی از مأموران تجسس کلانتری شهید هاشمی‌نژاد تا به صورت ضربتی گره از این پرونده‌ها بگشایند.

مأموران کلانتری سیزدهم مشهد، پیگیری‌های سریع این پرونده را آغاز می‌کنند و با توجه به اظهارات شاکیان مشخص می‌شود، این افراد اسیر فردی موتورسوار شده‌اند که با سوءاستفاده از مکان‌های خلوت و تاریک سوار بر موتورسیکلت به شهروندان نزدیک شده و با تهدید قمه از آن‌ها زورگیری کرده است.

اطلاعات شاکیان به کمک مأموران آمد و آن‌ها اقدامات خود را درباره شناسایی این فرد موتورسوار آغاز کردند.

دستگیری جوان 19 ساله و کشف 14  فقره زورگیری و گوشی قاپی در مشهد

تیم‌های تجسس کلانتری شهید هاشمی‌نژاد در ادامه اقدام به گشت‌زنی هدفمند در سطح حوزه استحفاظی این کلانتری کردند و با توجه به مشخصات ارائه شده از سوی مال‌باختگان، موتورسوارهای مشکوک را تحت نظر قرار می‌دادند.

یکی از تیم‌های این کلانتری در هنگام گشت‌زنی به موتورسواری مشکوک شدند و او را به صورت نامحسوس تحت تعقیب قرار دادند.

دقایقی از آغاز این عملیات نگذشته بود که ناگهان فرد موتورسوار با قمه‌ای در دست راه عبور را بر روی یک زن جوان به قصد زورگیری و سرقت سد کرد.

افسران پلیس بلافاصله وارد عمل شدند و پیش از وقوع هر حادثه ناگواری برای این شهروند، به تعقیب مرد موتورسوار پرداختند.

موتورسوار که متوجه حضور مأموران شد بلافاصله اقدام به فرار کرد، مأموران که احتمال می‌دادند این فرد بتواند با استفاده از کوچه‌پس‌کوچه‌ها متواری شود، در هماهنگی انجام شده طرح مهار را در مسیر پیش روی متهم اجرا کردند و توانستند این فرد نوزده‌ساله را دستگیر کنند.

شاه دزدان مشهد جوان 19 ساله است

با انتقال متهم به کلانتری و بازرسی بدنی از این فرد، یک قبضه قمه و 2گوشی تلفن همراه سرقتی از او کشف و ضبط شد.

متهم در بازجویی‌های تخصصی به زورگیری با قمه در خیابان‌های شهر اعتراف کرد و مشخص شد که او در برخی مواقع نیز اقدام به گوشی‌قاپی می‌کرده است. براساس اعترافات این متهم 2تلفن همراه کشف شده را نیز چند ساعت قبل از دستگیری سرقت بوده‌است.

در ادامه با توجه به ادله موجود متهم به ۱۴فقره سرقت اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی مشهد از شهروندانی که در محله‌های یاد شده در گزارش مورد سرقت و زورگیری قرار گرفته‌اند، خواست تا برای شکایت به کلانتری شهید هاشمی‌نژاد مراجعه کنند.

سرهنگ صارمی ساداتی افزود: از شهروندان می‌خواهیم تا با توجه به توصیه‌های ایمنی، هنگام استفاده از تلفن همراه در معابر عمومی دقت بیشتری به اطراف خود داشته باشند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟