از نماینده مجلس شکایت شود رسیدگی می کنیم! / توهین در صدا و سیما جرم است + جزییات

به گزارش رکنا، اسماعیلی خاطرنشان کرد: سربازان وظیفه هر کجا خدمت می کنند اولا فرزندان ما و دوما ماموران اجرای قانون هستند و همانگونه که احترام به قانون لازم است، احترام به مجریان قانون هم لازم است البته متقابلا مجریان قانون ضمن اینکه باید اجرای قانون را با صلابت، اقتدار و بدون تبعیض اجرا کنند نباید در مواجهه با افراد مرتکب توهین و اهانت شوند و قوه قضاییه آمادگی دارد به شکایت نیروی انتظامی و شخص سرباز و همچنین نماینده مجلس در چارچوب مقررات کشور رسیدگی کند و بعد از رسیدگی ها نتیجه را هم به اطلاع مردم برساند.

توهین اقدامی مجرمانه است

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی درباره توهین یکی از میهمانان برنامه تلویزیونی به رئیس جمهوری و اینکه آیا شکایتی در این خصوص مطرح شده یا نه گفت: قوه قضاییه توهین به هیچ کس را نمی پسندد زیرا اقدامی غیراخلاقی و برابر مقررات چه نسبت به اشخاص عادی و چه نسبت به مقامات رسمی مملکت، اقدامی مجرمانه است.

وی ادامه داد: قوه قضاییه تاکید می کند به همه افراد چه در تریبون های رسمی و چه در مجالس خصوصی از اهانت به اشخاص اجتناب کنند و بدانند در صورتی که افرادی در چارچوب مقررات و ضوابط قانونی شکایتی مطرح کنند، رسیدگی می شود و در این حوزه هم خط قرمزی نداریم البته توهین و اهانت در رسانه های جمعی قبح بیشتری دارد.

اسماعیلی افزود: در ارتباط با موضوع اخیر تا روز گذشته شکایتی واصل نشده است. به موجب قانون قبلا برای توهین به مقامات نیاز به شاکی خصوصی نبود و دادستان رأسا ورود می کرد اما با اصلاحیه‌ای که در مجلس قبل وضع شد، اهانت به مسولان در زمره جرایم قابل گذشت قرار گرفت و رسیدگی به اهانت به آن نیاز به شکایت آن فرد یا وکیل وی دارد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟