جوابیه پلیس گلستان در خصوص انتشار فایل صوتی تجاوز به عنف به شهروند گرگانی

متن جوابیه معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گلستان در پی انتشار فایل صوتی تجاوز به یک زن در گرگان به شرح زیر می‌باشد:

مدیر مسئول محترم خبرگزاری رکنا؛

سلام علیکم:

در پی انتشار فایل صوتی از یک شهروند گرگانی در آن خبرگزاری مبنی بر آزار و اذیت وی توسط راننده شیطان صفت یک دستگاه سواری در گرگان ، موارد ذیل جهت انتشار در آن خبرگزاری وفق قانون مطبوعات اعلام می گردد.

عصر روز دوازدهم اردیبهشت ماه سال جاری ( حدود ساعت 18 ) شهروندی با مرکز 110 تماس که پس از بیان جملاتی نامفهوم پس از 39 ثانیه، تلفن را قطع می کند.ماموران در حال بررسی این تماس مشکوک بودند که بعد از دقایقی مجددا همان شهروند با 110 تماس گرفته و اعلام داشت در اطراف گرگان مورد آزار و اذیت قرار گرفته، که بلافاصله پلیس به محل اعزام شد.

طی بررسی های اولیه پلیس ، شاکی به ماموران اعلام داشته برای رفتن به منزل ، سوار یک دستگاه پژو پارس خاکستری شخصی با پلاک غیربومی استان شده که راننده با قفل کردن درب ها و تهدید وی با چاقو، به سمت یکی از روستاهای اطراف گرگان حرکت و شاکی را مورد آزار و اذیت قرار داده و سپس رها کرده است.

هر چند شاکی موفق شده بود پلاک خودرو متهم را اعلام نماید ، اما تحقیقات تخصصی ماموران در این راستا نشان داد که پلاک مذکور سرقتی بوده و متهم برای فرار از قانون، از پلاک های مختلفی استفاده می کرده است. با توجه به اهمیت موضوع پرونده به همراه شاکی در اختیار کارگاهان پلیس آگاهی استان گلستان جهت تحقیقات تکمیلی قرار گرفت .

بر اساس اطلاعاتی که شاکی در اختیار ماموران قرار داد، ماموران در تحقیقات خود متوجه شدند که متهم از مجرمان حرفه ای و متواری استان مازندران بوده، که مشخص شد متهم با خودروهای سرقتی اقدام به سرقت و اعمال منافی عنف و تجاوز به عنف از مسیرشهرستان بابل تا گرگان می نماید .اما با توجه به اینکه وی جا و مکان مشخصی نداشته و مدام تغییر مکان می داد ، چندین مرحله ماموران با هماهنگی مراجع قضائی برای دستگیری متهم اقدام که نتیجه ای حاصل نشد.

سر انجام با اشراف اطلاعاتی ماموران ، در خرداد ماه مخفیگاه اصلی متهم در استان مازندران شناسایی که با هدایت اطلاعاتی کاراگاهان پلیس آگاهی گلستان و عملیات ضربتی پلیس آگاهی مازندران، متهم ساعت 6 صبح 21 خردادماه دستگیر و طی هماهنگی قضائی برای تحقیقات بیشتر در اختیار پلیس گلستان قرار گرفت.

متهم پس از روبرو شدن با مستندات موجود و مواجهه با شاکیه به جرم خود اقرار و پس از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد که فرآیند رسیدگی به این پرونده ادامه دارد.

لذا انتشار این فایل صوتی مربوط به پرونده ای که متهم آن با تلاش پلیس دستگیر شده و توسط مراجع قضائی در حال رسیدگی است، موجب تشویش اذهان عمومی و آزرده خاطر شدن مردم عزیزمان و همچنین کمرنگ نشان دادن زحمات شبانه روزی پلیس و دستگاه قضائی خواهد شد. حق خود را برای طرح شکایت از آن خبرگزاری محفوظ می دانیم.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گلستان

سرهنگ علیرضا نصیری رضی

آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟