بازداشت 389 گنده لات خطرناک تهرانی فقط در یک شب
حجم ویدیو: 31.07M | مدت زمان ویدیو: 00:03:10

389 نفر از اراذل و مزاحم های نوامیس در تهران دستگیر شدند.

به گزارش حوادث رکنا، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس تهران در راستای پنجمین طرح مقابله با اراذل و اوباش گفت این طرح از ساعت 16 روز گذشته به اجرا در آمد و تا ساعت 7 صبح امروز ادامه داشت که 129 محله از قبیل پارک ها،باشگاه های ورزشی قهوه خانه ها و ... مورد شناسایی قرار گرفته و 389 اراذل و اوباش و مزاحم نوامیس دستگیر شدند.

وی افزود 48 نفر از افراد دستگیر شده از متهمان سطح دار و سابقه دار هستند که باعث تخریب و ایجاد ناامنی برای شهروندان کرده بودند.

وی با بیان اینکه در اجرای این طرح ۱۲۵ محله و مکان شامل قهوه خانه ها، سفره خانه ها باشگاه‌های بدنسازی، بوستان ها و تفرجگاهها و ... مورد بازدید و بازرسی قرار گرفت، گفت: برخی از افرادی که در اجرای این طرح دستگیر شدند جزء افرادی بودند که به پلیس تعهد نیز داده بودند اما باز هم دست ازاقدامات مجرمانه خود بر نداشتند.

سردار رحیمی با بیان این که ۲۸۴ نفر از این افراد در معابر و بوستان ها وتفرجگاهها اقدام به ایجاد مزاحمت برای دیگر شهروندان بخصوص زنان کرده بودند، گفت: ۲۲ نفر نیز مرتکب جرائم خشن نظیر تجاوز و سرقت به عنف شده بودند یکی از این ۲۲ نفر دارای پرونده تجاوز به عنف بوده است.

رئیس پلیس پایتخت ادامه داد: در مجموع از این افراد یک قبضه سلاح جنگی، ۱۳ قبضه شبه سلاح جنگی و ۸۳ قبضه انواع سلاح شامل قمه، ساتور، تیر و کمان و .... کشف و ضبط شد. همچنین در یک مورد ۶۳ کیلوگرم مواد مخدر نیز از آنان به دست آمد و ۱۵ دستگاه خوردو و موتور سیکلت نیز از آنان کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از پلمپ ۶۳ واحد صنفی که به محل تردد و حضور اراذل و اوباش بدل شده بود خبر داد و گفت: لازم است به تمامی اماکن صنفی و واحدهایی که فضا برای تجمع و حضور اراذل و اوباش ایجاد کنند هشدار بدهم که در صورت رویت چنین مواردی یا شکایت مردم، پلیس به موضوع ورود کرده و این فضاها برای بار اول به مدت سه ماه پلمپ خواهد شد.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به قدرت نمایی برخی از این اراذل واوباش در فضای مجازی نیز گفت: در مجموع ۲۴ تارنما که اقدام به بارگذاری تصاویر و محتواهای مربوط به اراذل و اوباش کرده بودند شناسایی شد. همچنین هفت صفحه که در دیگر فضاهای مجازی اقدام به چنین اقداماتی کرده بودند شناسایی شده و گردانندگانشان دستگیر شدند.

به گفته سردار رحیمی دستگاه قضایی در اجرای این طرح همکاری خوبی با پلیس داشته و این اراذل و اوباش به اشد مجازات محکوم خواهد شد.

رحیمی در پایان تاکید کرد که اجرای این طرح ها به منظور اجرای امنیت در پایتخت ادامه خواهد داشت.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟