قتل هولناک الهام 25 ساله و پسر 2 ساله اش در تهران / قاتل به مالزی فرار کرده بود + عکس

اخبار اختصاصی رکنا - کپی رایت

به گزارش اختصاصی خبرنگار جنایی رکنا، بامداد 13 اردیبهشت 87 ماموران کلانتری 115 رازی در جریان کشته شدن مادر و پسر بچه 2 ساله ای در خیابان خطیب قرار گرفتند و خیلی زود تیمی از ماموران برای بررسی های بیشتر وارد عمل شدند.

ماموران با حضور در قتلگاه مادر و پسر بچه 2 ساله با جسد الهام 25 ساله و ارشیا 2 ساله که به قتل رسیده بودند روبرو شدند و در بررسی ها نشان از آن داشت که مادر و پسربچه به علت فشار بر روی عناصر حیاتی گردن به قتل رسیدند.

فرار شوهرهمسرکش از خانه

با جنایی شدن این پرونده تیمی از ماموران اداره 10 پلیس آگاهی در محل جنایت حضور پیدا کرده و در تحقیقات میدانی پی بردند که همسایه ها دقایقی قبل صدای درگیری الهام و شوهرش را شنیدند و پس از فرار شوهر الهام از خانه و با توجه به مرموز بودن سکوت بعد از درگیری پلیس را با خبر کرده اند.

کارآگاهان در این گام بعدی به تعقیب شوهر الهام پرداختند و پی بردند صمد 27 ساله پس از جنایت با بلیت هواپیمایی که از قبل تهیه کرده بود به خارج کشور سفر کرده و پا به فرار گذاشته است.

دستگیری قاتل فراری در خارج کشور

بدین ترتیب کارآگاهان پلیس آگاهی از طریق پلیس اینترپل، قاتل فراری را تحت تعقیب قرار دادند تا اینکه پس از 36 روز مشخص شد مرد همسرکش به صورت مخفیانه به تهران بازگشته و در خانه یکی از دوستانش زندگی پنهانی می کند .

در ادامه ماموران موفق به شناسایی مخفیگاه وی شدند و وقتی برای دستگیری صمد وارد عمل شدند مرد همسرکش با دیدن ماموران اقدام به زدن رگ دست خودش کرد که پس از دستگیری به بیمارستان منتقل شد.

عامل جنایت پس از درمان وقتی پیش روی ماموران قرار گرفت ابراز پشیمانی در ماجرای قتل همسر و فرزندش کرد و پرده از انگیزه این جنایت خانوادگی برداشت.

اعتراف به قتل زن و بچه

صمد در اعترافاتش گفت: من عاشق الهام بودم و 4 سال قبل با هم ازدواج کردیم و در ادامه زندگی صاحب یک فرزند شدیم اما در این مدت مادر الهام به زندگی مان دخالت های زیادی می کرد و همین باعث شروع اختلافاتمان شد تا حدی که الهام شروع به بهانه گیری کرد و همیشه از من ایراد می گرفت و به خاطر وضعیت مالی بدی که داشتم مرا سرزنش می کرد.

وی افزود: فکر می کردم پس از تولد ارشیا زندگی ما شیرین تر و اختلافات پایان می گیرد اما باز هم درگیری ما ادامه پیدا کرد تا اینکه شب حادثه با الهام درگیری لفظی پیدا کردیم و درگیری مان بالا گرفت و الهام شروع به داد و فریاد کرد که برای اینکه صدایش بلند نشود جلوی دهانش را گرفتم که ناگهان خفه شد.

صمد ادامه داد: ترسیده بودم که دیدم پسر دو ساله ام گریه می کند و در همین لحظه تصمیم گرفتم او را خفه کنم چون فکر می کردم بعد از مادرش دیگری کسی از او مراقبت نمی کند و پس از قتل همسر و فرزندم چمدانم را بستم و به سمت فرودگاه رفته و سوار بر هواپیما به دبی رفته و پس از 2 ساعت از آنجا به مالزی رفتم.

مرد همسرکش گفت: چند روزی در مالزی سرگردان بودم و عذاب وجدان رهایم نمی کرد که دوباره به تهران بازگشتم و چند روزی در خانه یکی از دوستانم بودم که دستگیر شدم.

مهلت به زنده ماندن پای چوبه دار

صمد پس از تحقیقات تکمیلی و بازسازی صحنه جرم در شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه قرار گرفت و با توجه به درخواست اولیای دم به قصاص، حکم 10 سال زندان و قصاص نفس – اعدام – محکوم شد و این حکم در شعبه 11 دیوان عالی کشور مورد تایید قرار گرفت.

پرونده برای اجرای حکم به شعبه اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران ارجاع شد و متهم پس از 11 سال در اسفند سال گذشته برای اجرای حکم در زندان رجایی شهر کرج پای جوبه دار رفت و در حالیکه طناب دار به گردن وی آویخته شده بود هئیت صلح و سازش دادسرای امور جنایی تهران با میانجیگری موفق شدند برای صمد از اولیای دم 3 ماه مهلت بگیرند و صمد که در یک قدمی مرگ قرار داشت به زندان بازگشت.

بخشش بخاطر رضای خدا

هئیت صلح وسازش دادسرای امور جنایی تهران با میانجیگری موفق شدند با برگزاری جلساتی اولیای دم را به بخشش دعوت کنند و اولیای دم صمد را به خاطر رضای خدا بخشیدند و صمد پس از 12 سال بخشیده شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟