سها رضانژاد پیدا نشد ! / جست و جو ها متوقف شدند + فیلم
حجم ویدیو: 47.13M | مدت زمان ویدیو: 00:07:12

هجدهم تیرماه سال جاری، سها رضانژاد، تهران را به مقصد استان گلستان برای گشت زنی در منطقه کوهستانی جهان نما ترک کرد.

به گزارش رکنا، پس از دو روز یعنی در بیستم تیرماه، در حالی که سها رضانژاد تنها مسواک به دست و دمپایی به پا داشت، از چادر خارج شد و دیگر بازنگشت.

هم گروهی‌های این دختر جوان، پس از دو ساعت و با بازنگشتن سها رضانژاد به چادر، نگران شده و با نیرو‌های امدادی و انتظامی تماس برقرار کرده اند.

عملیات جستجو برای یافتن این دختر جوان، از ساعت ۱۱ صبح همان روز آغاز و تا ۲۰ روز ادامه داشت.

از روز بیستم تیرماه، بیش از ۱۵۰ امدادگر در قالب ۳۶ تیم با تمامی امکانات برای یافتن این دختر به صورت بیست و چهارساعته تلاش کرده اند. همچنین خانواده این دختر با حضور در منطقه، از نزدیک شاهد اقدامات نیرو‌های امدادی و انتظامی بوده اند، اما هنوز با گذشت ۲۴ روز از مفقودشدن سها رضانژاد ، هیچ اثری از او نیست.

اسکان خانواده سها رضانژاد در سازمان محیط زیست

محمدرضا کنعانی مدیر یگان حفاظت محیط زیست استان گلستان  گفت: از همان لحاظات اولیه‌ای که گمشدن این خانم جوان در منطقه اطلاع رسانی شد، محیط بانان ما به کمک گروه‌های امدادی رفتند.

وی افزود: محیط بانان با توجه به تجهیزات و شناخت کامل منطقه از همان روز اول در همه عملیات‌های جستجو شرکت داشتند.

مدیر یگان حفاظت محیط زیست استان گلستان درباره همکاری با خانواده فرد گمشده اظهار کرد: همچنین خانواده رضانژاد پس از حضور در منطقه، در پایگاه‌های محیط زیست استان اسکان پیدا کردند.

کنعانی ادامه داد: تمام مناطقی که حتی یک درصد تصور می‌کردیم ممکن است این دختر در آنجا باشد را گشتیم.

پایان عملیات جستجوی سها رضانژاد

محمدباقر محمدی معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر  گفت: با اعلام گمشدن این گردشگر در منطقه، تمام امکانات استان برای یافتن این دختر آغاز شد.

وی افزود: به طوریکه بیش از ۱۰۰ امدادگر با تجهیزات و خودرو‌های لازم و سگ‌های زنده یاب به صورت ۲۴ ساعته در منطقه حضور داشتند.

محمدی بیان کرد: متاسفانه پس از ۲۰ روز، هیچگونه اثری از این دختر در منطقه پیدا نشد، بنابراین پایان عملیات جستجو برای سها رضانژاد در منطقه توسط فرمانداری اعلام و موضوع برای پیگیری بیشتر به مراجع قضایی انتظامی ارجاع داده شد.

وی در پاسخ به این سوال که اگر نشانه ای وجود داشته باشد، امکان جستجوی مجدد است، اظهار کرد: اگر سرنخی وجود داشته باشد بله، اما متاسفانه در پرونده این دختر هیچ سرنخی نیست و حرف های ضدونقضینی درباره حضور او در منطقه بیان شده است.

معاون عملیات امداد و نجات ادامه داد: در چند روز اخیر، مجددا گمانه زنی های درباره محل گمشدن این دختر وجود داشت که مورد بررسی تیم های نجات صورت گرفت و اما باز هم اثری از دختر پیدا نشد.

به گفته دادستان عمومی و انقلاب کردکوی، با شیوع ویروس کرونا، هیچ مجوزی به این گروه برای صعود به قله داده نشده بود و این افراد بدون مجوز و از راه‌های فرعی به منطقه رسیده بودند.

همچنین بنابر اعلام معاون اداره کل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری کشور، مجوز آژانس خدمات مسافرتی آمرا سیر، به مدت سه ماه تعلیق شده و مجوز تور لیدر نیز کامل لغو شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟